Západ slunce nad Sundsvallem

Západ slunce nad Sundsvallem nebo spíše andělé a démoni nad Sundsvallem? Když jsem západ slunce a mraky, které se stahovaly směrem k místu, kde zapadlo po druhé hodině odpolední slunce začal sledovat, tak na nebi vytvořily anděla. Měl hlavu, dlouhou halenu a křídla. Vážně nekecám…

Bohužel tou dobou jsem byl v obchodě a bez foťáku. Bylo rozhodnuto. Rychle hodit tašku s nákupem do auta a domů pro foťák. Cestou jsem přemýšlel a představoval si, kde asi bude nejlepší místo na focení, zda to bude mít ještě potom vůbec smysl a jak barevné to ještě může být. Těch chvil, kdy v klidu mohu alespoň na pár minut vypadnout, není moc, takže i kdyby to už nebylo nijak zajímavé, tak stejně aspoň na těch pár okamžiků uteču ven.

Hážu Nikona přes rameno, do druhé ruky beru stativ a peláším si to do auta. Nejlepší bude fotit z Norra Berget (severní hory, kde je místní skansen), která je 5 minut autem od domu a je z ní navíc úžasný výhled na město. Doslova jako na dlani. Druhá, záložní, varianta je z pobřeží při ústí sundsvallského zálivu s následným popředím našeho ocelového dálničního mostu přes záliv a dvěma horami na stranách, Norra a Södra Berget (tedy severní a jížní hora).

Ať už to bude odkudkoliv, tak za prvné. Já miluji západy slunce odkudkoliv. Za druhé. Já vlastně dokážu donekonečna pozorovat nebe a představení, které dokáže stále.

Nevím zda jsem si toho nikdy doma (myslím tím ještě v Česku) nevšímal nebo ty hrátky na nebi a speciálně západy slunce tady ve Švédsku, na severu Evropy, mezi mořem a horami, máme nějaké hezčí…? Východy, které pozoruji skoro každé ráno jsou nádherné žluto, ohnivě, oranžové a doslova pumpují energii do těla. Pro změnu, západy v sobě skrývají růžovou, nachovou a tmavě modrou a oblaka vytvářejí všemožné tvary. Kolikrát se přistihnu, když jedu v autě, jak kroutím za ony oblaky hlavou a vlastně nesleduji dění na silnici přede mnou. V tu chvíli vím jediné, že nechci být ve městě, sedět v autě, být v práci, ale že chci být někde venku na horách mimo lampy pouličního osvětlení a chci jen vnímat světlo, které postupně mizí s končícím dnem.

Fotografie byly pořízeny fotoaparátem Nikon D7000 a upraveny v programu Zoner Photo Studio

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *