Výlet na Läckö Slott

Jednoho krásného zářijového dne jsme se rozhodli vydat na výlet. Protože přítel neměl žádnou inspiraci, hodila jsem do placu slovo „hrad“. Po pár minutách googlení narazil na hrad jménem Läckö Slott.

Läckö Slott
Läckö Slott

 

Hrad se nachází asi cca 80 km od místa kde žijeme, městečka Vänersborg, a cca 25 km od krásného města Lidköping. Město máme moc rádi, líbí se nám jeho umístění, centrum, charisma, a proto jsme se vydali tímto směrem.

Informační tabule u Läckö Slott.
Informační tabule u Läckö Slott.

 

Hrad se nachází na jednom z větších ostrovů jezera Vänern a dá se tam dostat autem, autobusem a lodí. Hrad pochází z roku kolem 1200. Poblíž je postaveno velmi moderní muzeum se zajímavým interiérem a jeho součástí je i malá restaurace.

Interiér muzea s restaurací.
Interiér muzea s restaurací.

 

Bohužel jsme se nedostali dovnitř hradu, i když je veřejnosti přístupný. Prošli jsme se alespoň po jeho okolí a jelikož nám počasí opravdu přálo, byl to krásný den v krásné švédské přírodě.

Läckö Slott je vidět už z dálky.
Läckö Slott je vidět už z dálky.

 

Myslím, že jsme byli všichni spokojeni.
Myslím, že jsme byli všichni spokojeni.

 

Autor článku a fotografií Tereza Šmejkalová

 

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

1 komentář: „Výlet na Läckö Slott

  • Profilový obrázek
    2013-12-08 (9:32)
    Permalink

    Ahoj … v létě jsme tamtudy jeli v rámci naší severské expedice … a v blízkém kempu Naturum strávili dva krásné a ničím nerušené dny. Hrad jsme jenom obešli, ale procházky kolem jezera v tom místě jsou krásné, kemp Naturum je snad v té oblasti jediný … moc se nám tam líbilo!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *