Vychází česká verze knihy: Kdo mě okradl o mého bratra?

Právě vychází česká verze úspěšného švédského vydání knihy Kdo mě okradl o mého bratra? Jedním z významných autorů této knihy je Vladimir Oravsky.

Obal knihy Kdo mě okradl o mého bratra
Obal knihy Kdo mě okradl o mého bratra?

 

Čtyřsetstránková kniha nabitá fakty a příběhy od několika slovensko-švédsko-českých autorů. Ponořte se do postřehů, vztahů mezi osobnostmi, národy a státy, epických migračních osudů a dobrodružství, prolínání kultur, které vám poskytnou zábavu na dlouho dopředu. Mimo jiné se tu na 60 stranách srovnává v souvislostech tušených i netušených Švédsko a Česko/Slovensko. Kniha, ke které se budete zas a znova vracet.

Pár ukázek z knihy Kdo mě okradl o mého bratra?

Zvukové ukázky z jednotlivých kapitol namluvil Jaroslav Suk.

 

Poslední část obsahuje konkrétní případ muže, který ze Slovenska neuprchl a obral o dědictví uprchnuvšího bratra. Podobných případů je víc, daleko víc, než si slušný člověk představuje. Kniha hledá mimo jiné odpověď na otázku, čím to je.

Knihu si můžete zakoupit ve 40ti prodejnách v elektronické podobě nebo v PDF. Pár linků níže:

Pokud ovládáte švédštinu, tak si také můžete poslechnout osmiminutový rozhovor ve švédské televizi TV4, který byl o této knize.

Medailonek Vladimira Oravskeho

Jedním z hlavních autorů této knihy je Vladimir Oravsky, švédský spisovatel, dramatik, filmový a divadelní režisér, narozený na Slovensku. Vladimir Oravsky se v roce 1968 nesmířil s „osvobozením“ Československa spojeneckými armádami Varšavské smlouvy a emigroval do Švédska.

Vladimir Oravsky (foto Kennet Strannerklint)
Vladimir Oravsky (foto Kennet Strannerklint)

Studoval ve Švédsku ve městě Lund, ale i v Dánsku v Kodani. V současné době patří mezi nejpilnější švédské autory. Spolupracuje např. s Larsem von Trierem, Kurtem Petrem Larsenem, Mikaelem Segerströmem či Danielem Malménem.

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *