Volvista by zaplesal a byl by hrd…

Každý kdo miluje Volvo, tady by se dalo použít slovní spojení, které používá česká Kofola „když ji miluješ, není co řešit“, tak určitě pochopí. Také jsem chtěl být hrdým majitelem, ale nestihl jsem to.

Věděli jste, že Volvo již šestým rokem po sobě celosvětově roste v prodeji svých vozů? V roce 2019 dokonce překonali hranici 700 tisíc prodaných vozů! Ani se nedivím. Vždyť i filmaři Volvo milují. Schválně, všimli jste si, jak často se v zahraničních a vlastně i v mnoha českých filmech objevuje Volvo jako vůz hlavních hrdinů? A když ne jako hlavní, tak se tak mihnou alespoň na několik sekund, ale v krásných detailech.

Když jsem žil ve Švédsku, tak jsem měl samozřejmě kolem sebe Volva na každém kroku, a to doslova. Ostatně se není čemu divit, v zemi která dala Volvu jméno a život a zemi, kterou možná i to samotné Volvo proslavilo ve světě.

Když teď jezdívám po českých silnicích a projíždí kolem mě Volvo, tak cítím takové nějaké zvláštní brnění. Měl jsem párkrát tu čest ještě ve Švédsku s Volvem jezdit a bylo to prostě skvělé. Ať už to byla stará 740ka nebo novější (tehdy) V70ka či S80ka, tak to byl zážitek. Král silnic… a jako, že na těch švédských to bylo o to příjemnější.

A jaké vozy pomohly loni k historickému milníku 700 tisíc prodaných vozů?

Pochopitelně ani v tom nepřišlo extra překvapení a trend velkých vozů, vozů SUV. Lídry v prodeji proto byly vozy Volvo XC60, které následuje XC40 a XC60.

Za zmínku ovšem také stojí údaj o prodeji plug-in hybridních vozů za rok 2019. Prodalo se jich neuvěřitelných skoro 46 tisíc!

Zdroj

Úvodní fotografie a statistické informace čerpány ze stránek Volvo Cars.

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *