Vlakem po západním pobřeží | Ängelholm-Göteborg (video)

Dneska jsem si jen tak procházel internet a na serveru YouTube jsem narazil na video pořízené z vlaku, který si to šine po západním pobřeží od města Ängelholm do Göteborgu.

Vlakem po západním pobřeží Švédska do Göteborgu (zdroj YouTube)
Vlakem po západním pobřeží Švédska do Göteborgu (zdroj YouTube)

 

Je to sice tak trošku uspávací video, ale kdo z Vás má možnost si takhle prohlídnout kus Švédska. Takže pokud se Vám z toho nedělá špatně nebo u toho neusnete, tak mrkněte. Uvidíte malá, ale i velká města, zemědělskou krajinu, lesy, ale i jezera, řeky a také pochopitelně moře.

Jaké máte zkušenosti z cestování vlakem po Švédsku Vy?

 

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

3 thoughts on “Vlakem po západním pobřeží | Ängelholm-Göteborg (video)

 • Profilový obrázek
  2013-11-02 (17:35)
  Permalink

  poprvé jsem jel vlakem ze Stockholmu do Härnösandu. cesta měla trvat 4 hodiny, leč nakonec se protáhla na šest! vlak přijel se zpožděním, během cesty často stál v krajině – z různých důvodů, nejčastěji výpadky proudu. na druhou stranu tak pohodlná sedadla jsem nezažil. nic nebolelo, dalo se to vydržet. zpátky jsem se strachoval, aby mi neuletělo letadlo. a…vlak jel na minutu přesně ony 4 hodiny. zpoždění nula. pochopil jsem, že vlaky na letiště bývají spolehlivé. ovšem z letiště…teta říkala, že na jaře, když se vracela domů, nešel proud, a tak jela busem ze Stockholmu – je to asi 460km…není nad rychlovlak bez omezení a zpoždění. jinak nejvyšší rychlost jsme měli 220km.

  Reagovat
  • Profilový obrázek
   2013-11-08 (18:55)
   Permalink

   Dotaz pro DRAKA.
   Jakým způsobem si nyní kupujete jízdenky na vlak? přes internet,v automatech nebo ještě existují hotovostní pokladny s obsluhou?Dobře si vzpomínám,že v r.2012 jsem byl jediným cestujícím po švédských železnicích co měl papírové jízdenky a průvodčí se tomu hodně podivovali,většinou tam ostatní ukazovali mobily,tablety,nebo čárové kódy.

   Reagovat
 • Profilový obrázek
  2013-10-29 (13:49)
  Permalink

  Děkuji za odkazy,také semtam sleduji nějaká videa ze železniční dopravy ve Švédsku,třeba z Inlandsbanan,Botniabanan,Malmbanan atd.V roce 1990,2001 a 2012 jsem měl možnost cestovat do Švédska a po Švédsku vlakem a pokaždé to byla zajímavá a vždy odlišná zkušenost,navíc vcelku pozitivní,ale obávám se do budoucna tak trochu naprosté automatizace a elektronizace tohoto druhu dopravy.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *