To nejstarší knihkupectví

V malém obchůdku na Mariatorget jsem kdysi našla zápisníky vyrobené v Praze. Byla to docela náhoda. Ten obchůdek sedí na rohu ulice a má na sobě obrovský nápis Papper. Kromě českých zápisníků (vyrábí je Deaf Messanger, jeho stránka stojí za návštěvu) jsem v nich objevila i stovky starých knih, pohledů z celého světa, fotek a obrázků a jiných sběratelských perliček pro ty, kdo milují speciální a osobité věci, co už něco zažily.

Tajemný stařík v nejstarším knihkupectví ve Stockholmu
Tajemný stařík v nejstarším knihkupectví ve Stockholmu

 

Kromě antikvariátu funguje tenhle obchůdek i jako běžné knihkupectví s novými knihami a dokonce s hudbou. Ať už dáváte přednost deskám nebo CDčkům.

Prošedivělý pán za pokladnou mi ukazuje pohlednici Stockholmu z 19. století. Je na ní rohový dům a tenhle obchůdek. „Nejstarší knihkupectví ve Stockholmu,“ říká mi hrdě. Už z roku 1880.

Tak to je ono, nebojte se vstoupit... Naopak, buďte vítáni!
Tak to je ono, nebojte se vstoupit… Naopak, buďte vítáni!

 

Tenhle pán není majitel obchodu, jen tady na obchod dohlíží, už je v penzi a rád se setkává se zajímavými lidmi, kteří do nejstaršího stockholmského knihkupectví zavítají.

Zastávka stanice červeného metra Mariatorget. Tam se vydejte, pokud chcete knihkupectví navštívit. Anebo mi napište, až budete ve Stockholmu. Vezmu vás tam.

instagram-pruvodce-stockholmem-stockholmbyvicky

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

2 thoughts on “To nejstarší knihkupectví

 • Profilový obrázek
  2016-06-21 (11:26)
  Permalink

  Dá 🙂 Zkuste Akademibokhandel, největší ve Stockholmu je například kousek od metra hötorget. Ale i v tomto knihkupectví o kterém píšu ve článku měli krtečka ve švédštině!

  Vicky

  Reagovat
 • Profilový obrázek
  2016-06-20 (11:34)
  Permalink

  Zdravím,
  pojedu do Stockholmu v červenci. Dá se v některém obchodě zakoupit příběh o Krtečkovi ve švédštině?

  Karel

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *