Terasa Everta Taubeho

Evert Taube se narodil na ostrově Vinga na západním pobřeží Švédska, kde jeho otec pracoval jako správce majáku. Když přišlo na rozhodování, co dál se svým životem, rozhodl se Evert Taube studovat ve Stockholmu na umělecké akademii. To se ale po čase přestalo líbit jeho otci, který život svého syna považoval za příliš bohémský. Dal mu proto dvě možnosti. Internátní škola nebo cesta na moře. Evert byl svobodného ducha a navíc, narodil se přece na ostrově, proto se rozhodl pro druhou z možností a vyrazil na moře jako námořník. Moře ho vzalo do Jižní Afriky, na Cejlon, ale také do Argentiny. Tam se Evert Taube usadil, stal se argentinským občanem, naučil se španělsky, italsky, anglicky a taky hrát na kytaru.

Terasa Everta Taubeho
Terasa Everta Taubeho

 

Po pěti letech v Argentině se Evert Taube vydal na cestu, na jejímž konci se stal lidovým trubadúrem. Jeho balady jsou známé a milované po celém Švédsku a Evert Taube si vysloužil čestné místo mezi nejznámějšími švédskými hudebníky 20. století.

Evert Taube zemřel ve Stockholmu, kde je také pohřben, ve věku 51 let.

Terasa ležící na malém ostrově Riddarholmen, jen malý kousek od Starého města, je věnována právě jemu. Z terasy se naskýtá krásný výhled na jednu z nejmajestátnějších budov Stockholmu, městskou radnici, na panorama mostu Västerbron a barevné domy lemující pobřeží Kungsholmu, azurová voda jezera Mälaren před vámi dotváří zvláštní atmosféru tohoto krásného místa.

instagram-pruvodce-stockholmem-stockholmbyvicky

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

1 komentář: „Terasa Everta Taubeho

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *