Swedish House Mafia

Swedish House Mafia je trio DJ’s a producentů, složené z Axwella, Steva Angella a Sebastiana Ingrossa. Založení skupiny se datuje ke konci roku 2008. Úplně původní složení skupiny bylo Steve a Sebastian, neboť se znali již z dětství – oba totiž vyrůstali ve Stockholmu. Axwell se do skupiny připojil až později, a to až když jej Steve a Seb kontaktovali. Axwell nebyl jediný, kdo do složení SHM přišel, například i Eric Prydz (Pryda, Cirez D) zde byl nějakou dobu. Avšak dnes známe Swedish House Mafia jako trio výše uvedených a „vyvolených.

Swedish House Mafia (foto Gianluca199063, zdroj Wikipedie)
Swedish House Mafia (foto Gianluca199063, zdroj Wikipedie)

 

Název Swedish House Mafia byl prvně použit ve spojení skupiny producentů, kteří si radili a říkali názory na své projekty. Steve Angello tuto skutečnost charakterizoval následovně: „Prošli jsme vším společně, já se jednoduše mohu opřít o ně a oni zas o mně. Vždy můžu důvěřovat jejich názorům. Když mám novou skladbu, řeknou mi okamžitě svůj názor a poradí mi.“

Avšak první projekt, kde se název Swedish House Mafia objevil oficiálně, nese jméno Leave The World Behind. Track, na kterém hostuje zpěvačka Deborah Cox a producent Laidback Luke, byl vydán pod Axtone Records v roce 2009 (první uvedení bylo na Ultra Music Festivalu v Miami). Ani toto ale nebyl oficiální singl tria, které známe dnes. Dá se ale říct, že tento okamžik odstartoval éru Axwella, Angella a Ingrossa jako Swedish House Mafia!

O rok později, tedy v roce 2010 se SHM upsala labelu PolyGram (dnes již patří pod Universal Music Group) a vydala první oficiální singl se jménem One (Your Name), kde hostoval Pharell. Vydání se uskutečnilo 26. Května 2010. Až zde bylo i prvně použito jméno Swedish House Mafia jako oficiální název této skupiny producentů. Další singl, opět velmi úspěšný, nesl jméno Miami 2 Ibiza a tentokrát zde zazněl hlas Tinieho Tempah. Oba tyto singly se následně objevily na albu Until One, které vyšlo 22. října 2010. Na albu najdeme 24 tracků, většina jsou buď lehce upravené remixy, nebo singly jednotlivců. Například za Steva Angella je zde jeho singl Knas.

V roce 2010 bylo natočen video dokument o připravě turné Take On. Dokument je jak ze samotné přípravy, tak i pohledem do soukromí členů Swedish House Mafia.

Zpracováno ve spolupráci s českým fanklubem Swedish House Mafia Czech (webové stránky provozuje Martin Prokop)

Čerpáno z www.swedish.cz a Wikipedie

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *