Život ve Švédsku

Život ve Švédsku… Pro mnohé možná bájný sen, pro mnohé skutečnost. Někteří do Švédska prchli již před desítkami let, aby utekli normalizaci a komunismu. Jenže novodobí „uprchlíci“ prchají již vesměs z malichernějších důvodů. Třeba jen touží po změně.

Co očekávali tehdejší uprchlíci je asi jasné, svobodu… co ovšem očekáváte vy, nově příchozí, nebo co jste očekávali vy, kteří jste již do Švédska svůj život přenesli? Na to si asi bohužel musí odpovědět každý sám.

Můj důvod odchodu do Švédska v roce 2010 byl možná totožný s některými z vás, prostě a jednoduše jsem se zamiloval a tak jsem sbalil kufry, uzavřel „starý“ život a po přejetí hranice jsem otevřel novou kapitolu mého života. Kapitolu ve víru tornáda, kterou jsem opravdu nečekal. Klidně by se to mohlo jmenovat „Život jako na houpačce.„Na Švédsko ovšem nedám dopustit.

Umístím zde pár článků, které se mého života ve Švédsku týkají a třeba by se některé drobné postřehy mohly hodit jiným. Naopak, pokud vy sami máte nějaké zkušenosti a rádi byste se o ně podělili s druhými, není nic lehčího. Napište mi a já vaše příběhy rád zveřejním.

Něco málo z mého švédského života

Články zde budu dodávat asi postupně, ale budu také čerpat z již publikovaných, které sem provážu z archivu.

Prvním co asi každého ovšem napadne, bude to jak se do Švédska dostat. Předpokládám, že většina z vás využívá automobil, a tak by se mohlo hodit lehké porovnání českého a švédského provozu na silnicích. Já vidím obrovské rozdíly, hlavně v ohleduplnosti a agresivity řidičů.

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.