Soutěž pro děti krajanů žijících v zahraničí

Žijete ve Švédsku a máte děti? Potom se můžete, tedy vaše děti pochopitelně, zůčastnit mezinárodní soutěže Český Honza, která probíhá pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí České republiky. A o co vlastně jde…?

Webové stránky mezinárodní dětské soutěže Český Honza
Webové stránky mezinárodní dětské soutěže Český Honza

 

Ocenění Českého Honzy je udělováno jednou ročně talentovaným a tvořivým českým dětěm trvale žijícím v zahraničí, a to ve věku od 6 do 18 let. Soutěž je učena všem, kteří mají rádi tvořivé psaní, výtvarné projekty a nebo vynikají v dalších oborech. Především bychom ale rádi podporovali a inspirovali české děti žijící v zahraničí, aby užívaly svůj mateřský jazyk -češtinu- volně, tvořivě, přirozeně a s radostí a stejně tak dokázalaly skrze svá výtvarná díla vyjádřit svůj vztah a lásku k Čechám. Zapojením se do soutěže je dětem také umožněno představit své talenty dalším českým dětem a široké veřejnosti.

Prostřednictvím soutěživého ducha tak Český Honza napomáhá k vytváření trvalého vztahu k České republice a češtině jako takové. Fakt, že do projektu jsou zapojeny zahraniční a každý ročník i jedna česká škola, pomáhá dětem si zpětně uvědomit, že nejsou samy, které se učí českému jazyku, což dodá předmětu samotnému jiný rozměr. Účast v soutěži není podmíněna zápisem do české školy.

Ceny Českého Honzy jsou udělovány ve třech kategoriích:

  • Písemný projev na dané téma
  • Výtvarná soutěž na dané téma
  • Osobnost Českého Honzy

Pokud vás tato soutěž zaujala a chcete se dozvědět více, tak mrknětě na stránky www.ceskyhonza.com.

 

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *