Severský filmový čtvrtek – švédský hudební film Neplač pro mě

V rámci cyklu Severských filmových čtvrtků vám Skandinávský dům ve spolupráci s kinem Evald tentokrát přináší švédský hudební film Neplač pro mě (Känn ingen sorg).

Takže ve čtvrtek...
Takže ve čtvrtek…

 

Pål by se rád stal muzikantem. Ví to i jeho přátelé z dětství, Lena a Johnny. Ví to i jeho dědeček Rolle, který by byl ale radši, kdyby si Pål našel pořádnou práci. Pålovi však ve splnění snu brání především jedna věc: jeho vlastní stydlivá povaha, která ho neustále přivádí do problémů.

Snímek inspirovaný životem Håkana Hellströma, jedné z největších současných švédských rockových hvězd, nás provede vnitřní cestou hlavního hrdiny za poznáním sebe sama a za hledáním největšího snu.

Typická rocková hvězda...
Typická rocková hvězda…

 

Neplač pro mě (Känn ingen sorg, Švédsko, 2013, 119 min)

Režie: Måns Mårlind, Björn Stein
Hrají: Adam Lundgren, Josefin Neldén, Marie Richardson, Reine Brynolfsson, Eric Ericson, Gunilla Nyroos

Kde: Kino Evald (Národní 28, Praha 1)
Kdy: 2. dubna 2015, 19:00-21:00 hod

Oficiální trailer

(ve švédštině)

Projekt Severské filmové čtvrtky podpořil Magistrát hl. m. Prahy. Partnerem promítání jsou Komorní kino Evald, distribuční společnost CinemArt, Švédské velvyslanectví v Praze a portál Filmserver.cz.

V rámci projektu Severské filmové čtvrtky promítá Skandinávský dům každý první čtvrtek v měsíci v kině Evald výjimečný film ze současné severské kinematografie.

Zprostředkováváme aktuální, v České republice nedostupné snímky a s nadšením prohlubujeme povědomí o současné kinematografii zemí evropského Severu.

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *