Severský filmový čtvrtek: Pád nebes (Himmelfall)

Skandinávský dům ve spolupráci s Komorním kinem Evald uvádí v rámci projektu Severské filmové čtvrtky norskou černou komedii Pád nebes (Himmelfall, Norsko, 2002, 83 min).

Režie: Gunnar Vikene
Scénář: Torun Lian, Gunnar Vikene
Hrají: Kristoffer Joner, Maria Bonnevie, Kim Bodnia

Stránka filmu na ČSFD (74 %)

„Nemůžeme zachránit celý vesmír, ale aspoň Zemi snad ano?“

Reidar je pacientem psychiatrické kliniky Solihøgda. Je přesvědčený, že Zemi co nevidět zasáhne meteor. Chce před katastrofou zachránit celý svět, nejvíc ze všech ovšem svou kamarádku Juni. Ta ale o záchranu patrně nestojí. Nepouští si nikoho k tělu, a když se někdo přiblíží, začnou padat rány. Reidar se ale nevzdává – co když rána pěstí do nosu je jen jedním ze způsobů, jak o někoho projevit zájem?

Norský snímek Pád nebes v sobě snoubí černočernou komedii a psychologické drama. Film se hemží bizarními postavičkami, v čele s dvojicí hlavních (anti)hrdinů Reidarem a Juni ztvárněnými předními norskými herci – Kristofferem Jonerem (Zimní polibek, Muž, který miloval Yngveho, Král z ostrova Bastøy) a Marií Bonnevie (Insomnie, Dina, Druhá šance). Kdo zná a miluje švédsko-dánský kriminální seriál Most (Bron), tak také pozná dánského herce Kima Bodnia. Pro své absurdní ladění a jedinečnou atmosféru si snímek v Norsku vysloužil pověst kultovního filmu.

Promítání bude předcházet krátký úvod o herečce Marii Bonnevie.

Kdy: 6. dubna 2017 19:00 hod

Kde: Kino Evald (Národní 28, Praha 1)

V originálním znění s českými titulky.

Vstupné: 120 Kč
Rezervace vstupenek na www.evald.cz.

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *