Severské filmové čtvrtky: Můj takzvaný otec

Skandinávský dům a kino Evald uvádějí v rámci projektu Severské filmové čtvrtky švédské drama s tragikomickými prvky Můj takzvaný otec. Snímek o ztrátě paměti a znovunalezení rodiny promítne pražské kino Evald ve čtvrtek 5. ledna od 19 hodin.

Těhotná Malin nemá kde bydlet po té, co se s ní rozešel přítel. Poslední naději vkládá do svého otce Martina, kterého však nikdy neviděla. Ukáže se, že je to arogantní a sebestředný herec, a když mu o sobě Malin začne vyprávět, dostane mrtvici. Kvůli ztrátě paměti po probuzení Martin netuší, že se se svou dcerou nikdy předtím nesetkal. Malin příležitosti využije k tomu, aby konečně získala otce, kterého nikdy neměla. Učí Martina, jak žít, a spolu s ním si vymýšlí vzpomínky na šťastné dětství.

Když vztah dcery a otce dostane novou šanci

V hlavních rolích se představí oblíbený herec Michael Nyqvist, známý ze švédské adaptace trilogie Milénium Stiega Larssona, a Vera Vitali, která byla za svůj výkon v roce 2015 nominována na švédskou cenu Guldbagge v kategorii nejlepší herečka. „Kombinace těchto dvou hereckých osobností s režisérem Ulfem Malmrosem zaručuje skutečný divácký zážitek“, říká Dominika Wittenberg Gašparová ze Skandinávského domu. Za zmínku podle ní stojí také soundtrack k filmu, na kterém se podílelo známé švédské folkové duo First Aid Kit.

Promítání bude předcházet krátký úvod o Ulfu Malmrosovi. Snímek uvádíme v originálním znění s českými titulky.

Kdy: 5. ledna – od 19:00 hodin
Kde: Kino Evald (Národní 28, Praha 1)

Můj takzvaný otec (Min så kallade pappa, Švédsko, 2014, 122 min, režie Ulf Malmros)

 

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *