Severské filmové čtvrtky: Jízdenka do Antibes

Ovdovělý penzista George špatně vidí a pohybuje s menší jistotou než dříve, ale jinak ho nic netrápí. Jednoho dne však zjistí, že jeho děti vypracovaly sofistikovaný plán, jak se dostat ke svému dědictví ještě za jeho života.

George proto přechází do protiútoku a přiměje svoji pomocnici v domácnosti, aby se odvetné akce zúčastnila spolu s ním. Georgovi potomci se nestačí divit. Nikdo z nich navíc netuší, že má otec ve Francii milenku…

Hlavní roli ztvárnil Sven-Bertil Taube, jehož můžete znát jako Henrika Vangera z Mužů, kteří nenávidí ženy. Po jeho boku si zahrála tehdy začínající Rebecca Ferguson, jíž si režisér Richard Hobert náhodou všiml na jednom švédském bleším trhu a nabídl jí roli hospodyně Marie. O pouhý rok později zazářila Rebecca Fergusson v britském historickém seriálu Bílá královna.

Režisér Richard Hobert se širšímu publiku poprvé představil v roce 2002 dramatem Alici má každý rád, jehož ústředním tématem je rozpad rodiny. O tři roky později představil Harryho dcery, v němž líčí vztah dvou sester, který se drasticky změní poté, co jedna z nich přijde o dítě. Pokřivené rodinné vazby patří k častým motivům Hobertových snímků.

Jízdenka do Antibes

Originální zev: En enkel till Antibes
Švédsko, 2011, 101 min
Režie a scénář: Richard Hobert
Scénář: Richard Hobert
Hrají: Sven-Bertil Taube (George), Rebecca Ferguson (Maria), Dan Ekborg (Johan), Malin Morgan (Susanne), Iwar Wiklander (Olof)…

Kde: Kino Evald (Národní 28, Praha 1)
Kdy: 5. 12. 2019 v 19:00 hod
Vstupné: 120 Kč

Promítání bude předcházet krátký úvod.
V originálním znění s českými titulky.

Rezervace vstupenek na www.evald.cz.

Zdroj

  • Úvodní fotografie Svenskfilmdatabasen, foto Jens Fischer
Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *