Severská filmová zima 2019 byla úspěšně zahájena

Ve čtvrtek 14. února byla ve velkém sále kina Lucerna slavnostně zahájena Severská filmová zima 2019 a to úspěšnou finskou heavymetalovou komedií Heavy Trip.

Velký sál kina Lucerna byl zaplněn a všichni očekávali slavnostní začátek, kterým provázel Martin Severýn ze švédské ambasády v Praze. K úvodu pochopitelně patřilo poděkování organizátorům, protože na pořádání se podílí lidé, kteří ani často nejsou vidět. Ovšem hlavní dík patří paní Lence Bazinkové, ředitelce Severského filmového klubu. Nejen díky ní, můžeme vidět spoustu severských filmů, které bychom asi běžně v kinech či české televizi neviděli. Což by byla ovšem škoda.

Film Heavy Trip přivítala v sále opravdu pestrá skladba diváků. Mladí, staří, dívky, muži, prostě krásná všehochuť. To jen utvrzuje v tom, že film byl opravdu organizátory skvělé vybrán.

Nebudu tady dlouze psát a raději se sami podívejte na fotografie ze slavnostního zahájení v Praze. Doufám, že vás to ještě více naladí se do kina, na který z filmů Severské filmové zimy podívat osobně. Rozhodně doporučuji.

Fotografie poskytl Severský filmový klub.

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *