Sen druhý: Na cestě (På vägen)

Stojím uprostřed dálnice, směřující z Kodaně do Malmö. Je půlnoční tma, jen přede mnou se do nočního nebe zapichují čtyři jehly sloupů, držících na tenkých pavučinách lan celou tíhu mostu. Mostu, který pro mě znamená moc. Je to první kontakt se zemí mého srdce (proto nejezdíme trajektem), první zkušenost se švédštinou v seriálu Bron, vzpomínka na první cestu „till norge“.

Stojím a pozoruji šňůru osvětlení, třpitící se na svodidlech jako kapky rosy na pavučině uprostřed zeleného lesa. Slyším ticho (bez ohledu na náklaďáky, které kolem mě spěchají), cítím vůni moře a vnímám celým tělem, jak ve tmě pode mnou proplouvají lodě každá jiným směrem a každá veze poutníky za jejich vlastními cíli.

I můj cíl je na dosah: domov, Švédsko!

olga.sibrtovaOlga žije v Praze, ale duchem je pořád ve Švédsku, kam jezdí pravidelně už od roku 2001. Skandinávie je krásná celá, ale postupem času a věku miluje nejvíc modrozelené Švédsko. A protože neumí fotit a k tomu si myslí, že by lidé měli víc číst a nechat pracovat svou fantazii, rozhodla se, že se s vámi podělí o své „Sny o Švédsku“. Čtěte, sněte a nechte vzniknout „fotku“, která nebude jen letným dotykem fantazie někoho jiného.

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

1 komentář: „Sen druhý: Na cestě (På vägen)

  • Profilový obrázek
    2015-08-25 (10:24)
    Permalink

    Presne tak. Most je bod zlomu. Za nim uz je domov. Moc hezky napsane!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *