Scandinavian flick

Vyznáte se v trochu rally? Jestli ano, tak máte přede mnou trochu náskok, mě motosport baví, ale že bych byl nějaký zarputilý fanoušek, to říct nemohu. Každopádně nedávno jsem zjistil, že existuje metoda projíždění zatáček, která se jmenuje Scandinavian flick a vcelku intuitivně jí ovládá každý, kdo nechce povečeřet losí biftek z kapoty auta.

Hlavně s úsměvěm...
Hlavně s úsměvěm…

 

Dávno už pokročila doba z „hodně pozdě večír“ na „zatraceně brzo ráno“ vracel jsem se ze Sundsvallského nádraží a s vidinou necelých 20 mil jsem se dal do zpěvu, (popravdě nejsem v tomhle směru ani trochu nadán a tak zpívám tak, aby mě pokud možno nikdo neslyšel, když jsem sám v autě a nebo v práci, doprovázen hlukem pily a burácením padajících stromů) trochu jsem se kochal, přece jen jsem tři měsíce neviděl jedinou hvězdu a teď, i když jen na pár hodin, už je skutečná a nefalšovaná noc.

Žel bohu po pár kilometrech všechen výhled zhatila mlha a tak jsem rozmýšlel jestli si vodník Kebule udělal výlet z Jičína až sem do království, nebo že snad Rákosníček zatoužil po nové adrese. O notný kus cesty dál, pořád v té neprostupné mlze, se mi do hlavy vkradla úplně jiná myšlenka. Myšlenka na to jak rád bych si dal rum do čaje a pivo do sebe a zachumlal se do spacáku a usnul zaslouženým, tvrdým a slastným spánkem.

Po tváři mi přeběhl úsměv maličko jsem si i nakrčil jako bych už cítil to pohodlí a v tom se přede mnou z mlhy vynořil los, krásný, velký, majestátní, ale úplně blbě stojící uprostřed cesty. Nejel jsem nijak rychle, ale přesto štěrk odlétl, když jsem strhnul volant nejdřív na jednu a pak na druhou stranu, abych se té hoře bifteků vyhnul a zároveň zůstal na cestě.

Scandinavian flick
Scandinavian flick

Jak už to tak bývá, rozesmál jsem se a jen se podíval do zrdcátka a viděl to jídlo na několik měsíců, jak volným krokem odchází z vozovky. To bylo o chup, pomyslel jsem si, ale mohl jsem klidně říci: To byl Scandinavian flick… samosebou závodníci tímhle stylem projíždějí zatáčky, já se jen vyhýbal losovi, ale kdo ví jak tahle technika vznikla, třeba řidičům rally vběhl před zatáčkou do cesty nějaký živočich.

A kdo chce vědět o skandinavian flick více, tak si klikne na odkaz.

pepa.horakPepa se narodil a vyrůstal v Praze, po 1. semestru skončil vysokou, pár let prodával v krámku a aby úplně nezcvoknul z města, tak si začal plnit svoje sny. Ke štěstí mu stačí málo, a tak je překvapivě často šťastnej. Skáče na kole a lyžích, leze po horách a skalách, chodí na slacklajně a kácí stromy. Jeho filosofie je prostá: Pokud máte kolem sebe dobrý lidi, zažíváte dobrý věci. Pokud máte kolem sebe špatný lidi, měli byste se poohlédnout po jinejch.

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *