S cestovatelem Harrim Ahonenem nejkrásnějšími treky Skandinávie

Skandinávský dům srdečně zve na přednášku finského dobrodruha a fotografa Harriho Ahonena o pěší turistice ve Skandinávii. Uskuteční se 8. prosince od 19 hodin v pražské Kavárně co hledá jméno.

prednaska1

Tisíce kilometrů severskou pustinou, prastaré lesy, prudké svahy, rozsáhlé močály a úchvatné hory… To vše představí Harri Ahonen divákům prostřednictvím vlastních snímků ohromující přírody, které se jistě stanou podnětem následovat ručičku kompasu „směr sever“. Kromě fascinujících fotografií zájemcům z řad cestovatelů nabídne také praktické informace o značení cest a systému turistických chat ve Finsku, Norsku a Švédsku, o brodění řek i řadu dalších zajímavostí. „Harri Ahonen prošel Skandinávii křížem krážem a o pohybu v severské přírodě má skutečně skvělý přehled,“ říká Eliška Zoubková ze Skandinávského domu. „Těm, kteří se na Sever sami chystají, se tak nabízí výborná příležitost zeptat se ho na různé rady a tipy,“ dodává.

prednaska2

Zážitky a zkušenosti z cest Ahonen zaznamenal do tří knih. První dvě, v nichž se cestovatel zabývá trasami v severní a střední Skandinávii, zatím vyšly ve Finsku. Na jaře se chystá jejich vydání také v Německu. Třetí kniha, zaměřená na trasy při pobřeží severního Norska, bude ve Finsku uvedena v dubnu 2017.

Kdy: 8. prosince – 19:00 hod

Kde: Kavárna co hledá jméno (Stroupežnického 10, Praha 5)

Přednáška bude probíhat v angličtině (netlumočeno), vstupné je dobrovolné.

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *