Rocková kapela tAKiDA

Mezi velmi úspěšné švédské skupiny posledního desetiletí patří nepochybně rocková kapela tAKiDA z města Ånge ve středním Švédsku.

Švédská rocková kapela tAKiDA, zleva Mattias Larsson, Kristoffer Söderström, Robert Pettersson, Tomas Wallin a Fredrik Pålsson (zdroj www.takidamusic.com)

 

Počátky kapely se datují do roku 1999, ale jeětě pod názvem Tender. Zakládajícími členy byli Robert Pettersson, Fredrik Holm a Tomas Wallin. Později se přejmenovali na tAKiDA a v roce 2006 vydali své první album s názvem Make You Breathe ve vydavatelství Ninetone Records. Ten samý rok 30. ledna vypustili singl Losing.

16. duban 2007 vydali singl Halo z druhého alba Bury The Lies. Samotné album vydali 16. května 2007. Na albu bylo 9 nových písní a 2 písně straší upravené.

Singl Curly Sue zaujalímal první místo v žebříčku rádia Sveriges Radio P3s od ledna 2008 na 10 týdnů. V žebříčku byl od 3. května 2008 nepřetržitě 50 týdnů a tím drží rekord. tAKiDA se stala jedničkou jak v kategorii zpěváků, tak i švédských zpěváků pro rok 2008.

tAKiDA na koncertě v roce 2008 (zdroj Wikipedie)

 

18. srpna 2009 oznámila tAKiDA, že podepsala kontrak s vydavatelstvím Roadrunner Records.

Od podzimu 2010 do jara 2011 trávila skupina čas v nahrávacím studiu a pracovala na novém albu The Burning Heart, a to vydali 27. června 2011. Dne 12. srpna 2011 se dostalo na první místo žebříčku ve švédských rádiích. Za 2 týdny bylo album zlaté. Nejúspěšnější písničkou z tohoto alba je skladba You Learn.

V současné době kapelu tvoří:

  • Tomas Wallin
  • Robert Pettersson
  • Fredrik Pålsson
  • Mattias Larsson
  • Kristoffer Söderström

Někdy se k rokové kapele přidává přívlastek alternativní. Ne každý je totiž ochotný se ztotožnit s tím, že by tato kapela byla čistě roková, ale to bych nechal na Vás samotných.

Oficiální webové stránky kapely jsou www.takidamusic.com a jejich fanouškem na Facebooku se můžete stát na adrese www.facebook.com/takidamusic.

Video klipy

Curly Sue

You Learn

Haven Stay

Was It i?

As You Die

The Things We Owe

Losing

Fire Away

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *