Recenze: ZOO

O vínkedu jsem měl tu možnost shlédnout dánsko-švédskou drama/komedii z roku 2018 Zoo. Černý humor a skandinávský přístup dává snímku zajímavý nádech. Do českých kin film přináší Severský filmový klub.

Nejsem z principu fanouškem zombi filmů a podobných témat, takže má očekávání co „to“ bude zač byla rozporuplná. Navíc tak trošku už znám onen skandinávský způsob točení filmů, jeho surovou realitu a tak jsem byl docela zvědavý, jak si seveřani s tímto druhem filmu poradili.

Popravdě musím říct, že mě film docela mile překvapil. Podstatou je poznání sebe sama. Ústřední manželská dvojice právě prochází krizí poté, co se jim narodilo mrtvé dítě. Každý se s tím vyrovnává po svém a tak se jeden druhému postupně vzdalují. Jenže, potom se stane něco, co oba přinutí začít spolupracovat a opět nacházet cestu k sobě samotným a uvědomit si, jak důležití pro sebe vlastně jsou. Jak jeden bez druhého nemůže a ani nechce být.

Celý příběh je protkán spoustou malých scének s nádechem černého humoru. Někdy jsem přemýšlel zda je to spíše drama či více komedie.

Film Zoo v Praze 16. 11. 2019 od 20:45 v kině Lucerna uvedou producent Alexander Brøndsted a režisér Antonio Tublén. Po filmu bude následovat beseda.

Další možnost v Praze, tentokrát v kině Evald, bude mít 19. 11. 2019 od 21:00, tentokrát už, ale bez besedy.

Film Zoo jako celek mě bavil, mou ženu štval. Já se fajn bavil a dokonce mě to přinutilo přemýšlet jak bych se zachoval já. Má žena v tom měla jasno. Jedna chyba za druhou. Tedy hlavních hrdinů v jejich rozhodování. Tak snad se jednou takové apokalypsy nedočkám, protože kdyby natáčeli film i o nás, tak bude rozhodně krátkometrážní. My se totiž s ženou sežereme navzájem hned na začátku.

A nebojte se… zombíků tak opravdu moc není.

Zoo

Název: Zoo (festivalový návrh) | v angličtině Death Do Us Part
Komedie / Drama / Horor
Dánsko / Švédsko, 2018, 95 min
Režie: Antonio Tublén
Scénář: Antonio Tublén
Kamera: Anna Patarakina
Hudba: Antonio Tublén
Hrají: Zoë Tapper, Ed Speleers, Antonia Campbell-Hughes, Jan Bijvoet, Oliver Dimsdale, Patrik Karlson, Ida Gyllensten, Danny Thykær

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *