Recenze: Heavy Trip

Kdo miluje hudbu, tvrdou hudbu, metal a k tomu všemu miluje černý homor a skandinávský vtip, tak finský film Heavy Trip prostě vidět musí. Já se bavil, já se bavil skvěle. Navíc krásná severská příroda, no prostě značka ideál.

V severní polovině Finska, v malé vesničce, žije parta kluků, která se zná již od dětství. Spojuje je jedno, a to láska, láska k metalu. Mají kapelu, kapelu beze jména. Již dvanáct let spolu trénují ve sklepě lotvonenových jatek. Doma u Lotvonena, kytaristy, který určitě netouží jít ve šlépějích svých rodičů. Být řezníkem v rodinném podniku. Losích jatek, která tak mi trochu připomínají scény z Texaského masakru motorovou pilou…

Druhým členem kapely je kytarista Pasi, alias Xytrax. Nejchytřejší kluk ve skupině, o kterém říkají, že není úplně normální. Asi proto, že si všechno pamatuje, takže je práce v knihovně nikoho nepřekvapí.

Dalším exotem je bubeník Jynkky. Nejdrsnější ze všech, který se ničeho nebojí. Dokonce jej už dvakrát prohlásili za mrtvého. Miluje jídlo, miluje metal a jeho snem je hrát někde v zahraničí.

Posledním členem je zpěvák Turo, který nás celým neuvěřitelných příběhem kapely a její cestou za vysněným koncertem na nejdrsnějším metalovém festivalu v Norsku provede. Metalem žije, provází jej po celý den, včetně práce v pečovatelské domě, kde uklízí, přebaluje a dělá vše co mu řeknou. Zde se také seznámí s novým pacientem. Sámským bláznem, který je tak agresivní, že si s ním neví nikde rady. Jenže Turo, Turo najde cestu, jak se s ním komunikovat.

Tak jako není Turo přesvědčen, že jsou jako kapela připraveni veřejně přistupovat, tak stejně si nevěří na dívku jménem Miia, kterou tajně miluje. Jenže tu má silnou konkurenci v podobě drsného popového zpěváka Jouni Tulkku, který je vážně nejdrsnější z nejdrsnějších…

Více snad ani psát nechci, protože si myslím, že tato kultovní finská metalová komedie, prostě musí být viděna! Takže už žádné kecy a vzhůru do kina! Metal forever!!!

Mimochodem nemíme také zapomenout na skoro rozpoutání války mezi Finskem a Norskem. Ještě mají Norové tak statečné dobrovolníky…

Finský hudební film Heavy Trip můžete shlédnout napříč celou republikou v rámci filmového festivalu Severský filmový podzim 2019, který pořádá Severský filmový klub.

Heavy Trip

Finský název: Hevi reissu
Režie: Juuso Laatio, Jukka Vidgren
Scénář: Juuso Laatio, Jukka Vidgren, Aleksi Puranen, Jari Rantala
Střih: Kimmo Taavila
Kamera: Harri Räty
Hudba: Lauri Porra, Mika Lammassaari
Hrají: Johannes Holopainen (Toru), Antti Heikkinen (Jynkky), Max Ovaska (Pasi), Samuli Jaskio (Lotvonen), Minka Kuustonen (Miia), Ville Tiihonen (Jouni Tulkku), Chike Ohanwe (Laponec), Kai Lehtinen, Martti Syrjä, Torstein Bjørklund, Ville Hilska, Pirjo Lonka, Sinikka Mokkila, Anssi Niemi, Pertti Sveholm, Rune Temte, Helén Vikstvedt

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *