Recenze: 10 000 timmar

Dovedete si představit, že byste vyhráli v loterii 25 tisíc měsíčně po dobu 5 let? Ne? A přece, Eric to štěstí měl a díky tomu se rozhodl si splnit sen. Během 10 000 hodin se stát profesionálním hráčem fotbalu.

Ústřední postavou švédské komedie 10 000 timmar (10 000 hodin) je oblíbený švédský herec Peter Magnusson a jeho nejlepší přítel, kolega z práce Bengtsson v podání herce a komika Özza Nûjena.

Eric má sen. Chce se stát profesionálním fotbalistou. Má živé sny a v nich jej vítají jako nového hráče Malmö FF před vyprodaným publikem. Jenže to je jenom bohužel sen. Eric má ovšem knihu, která se jmenuje 10 000 timmar a kde si přečetl, že pokud člověk něčemu věnuje 10 000 hodin, tak dokáže vše po čem touží, že si splní sen, za kterým jde.

Jednoho dne cestou do práce si Eric a Bengtsson koupí stírací los. Tak jak to dělávají. Většinou za rok vyhrají kolem 5000 korun. Tentokrát si v krámku Eric vybere stírací los sám.

A co byste řekli, že se stane? Ano, Eric vyhraje 25 tis. každý měsíc po dobu pěti let. Nenapadne jej nic moudřejšího než, že ustřihne kravatu svému šéfovi a dostane okamžitě padáka. Jeho žeba Emma už vidí jak kupují vysněný dům, jenže Eric má jiné plány. V jejich naplnění mu víc než ochotně pomáhá jeho nejvěrnější přítel Bengtsson. Nejprve vyrazí na nákup sportovního fotbalového vybavení, protože bez toho to přeci nejde. V obchodě se Eric seznámí s prodavačkou Torou, která žije fotbalem.

Cesta je volná pro záplatky, vtipné situace a pro typickou švédskou komedii. Za mě ano. Já sám si totiž ve Švédsku stírací los kupoval a doufal v podobnou výhru. Bohužel maximum bylo asi 120 korun, a to jednorázově…

10 000 timmar

Švédsko, 2014, 94 min, komedie
Režisér: Joachim Hedén
Hudba: Patrick Kirst
Scénář: Joachim Hedén
Hrají: Peter Magnusson (Eric), Özz Nûjen (Bengtsson), Mathilda von Essen (Tora), Karin Lithman (Emma), Christian Brandin (hráč fotbalu), Fredrik Gunnarsson (bývalý šéf Erica)…

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *