Polární záře nad Sundsvallem

Vážení přátele, ano! Ano, je to tam! Mám ji tam! Dneska večer jsem prožil jednu z nejkrásnějších půl hodinek v životě. Už předpověď se mou dostatečně cloumala a nakonec to všechno předčilo veškerá má očekávání. Ano, po pěti letech pobytu ve Švédsku, jsem viděl svou dosud nejsilnější polární záři.

IMG_0260

Bylo to doslova jen pár minut, ale stály za to. Dosud jsem měl štěstí na takové velmi lehké závoje a někdy jsem si říkal, zda to je vůbec polární záře nebo jen záblesky někde ze země co se odráží na nebe. Tentokrát to bylo úplně jiné. Krásné a syté barvy, tanec po nebi všemi směry a střídání barev jako třešinka na dortě.

Po cestě z domu jsem přemýšlel kam stativ zapíchnu a kde by bylo nebe co nejméně osvětlené a kde také bude nejméně lidí, tak abych neměl stejné fotky jako půlka města. Ano, snad půlka města byla venku a obdivovala nebe. V Sundsvallu jsou dvě místa, která jsou asi nejideálnější, tak aby jste k tomu všemu měli také pohled do údolí, kde se mezi dvěma horama město třpytí. Takže buď jížní hora nebo severní hora s rozhlednou a skansenem. Volba padla na severní horu. Jak jsem předpokládal, tak všichni byli na vyhlídce na město pod rozhlednou. Moje kroky se tedy ubraly do skansenu. A tím, jsem rozhodně chybu neudělal. Byl jsem tam naprosto sám. Jenom já, polární záře, stromy, symbol Sundsvallu a hlavně, moje euforie.

IMG_0258

IMG_0262

IMG_0263

IMG_0266

Mám sice fotek jako šafránu, ale o to více si jich cením. No a protože jsem už byl venku a venku bylo příjemně, tak jsem si odskočil ještě do centra k červenému kostelu, nazvanému po švédském králi Gustavovi.

IMG_0273_postcard

Už teď se těším na další polární záři. Jednou doufám budu mít tu možnost ji pozorovat přímo ze severu. O jednom místě vím, kde by to byl asi vrchol dokonalosti. Nechám si o tom, ale teď jen zdát a budu snít, že se to jednou stane. Musí!

Fotografie byly upraveny pomocí programu Zoner Photo Studio

zoner-photo-studio-banner-600-100

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *