Podzimní barvy ve městě…

Podzimní barvy ve městě. Zní to divně, když jsem vybral fotky z přírody. Ovšem my vážně ve městě byli. Město Sundsvall, kde žiji,  je umístěno mezi dva kopce a všude kolem je divoká, opravdu divoká příroda. Kdyby mi zaklepal na rameno při procházce medvěd, tak bych asi ani nebyl překvapen.

svedsko-sverige-podzim-sundsvall-IMG_0372

 

Na víkend hlásili krásné, převážně slunečné počasí a teploty do patnácti stupňů. Celý týden jsem při cestě z práce pozoroval ty neuvěřitelné barvy podzimu a již velmi nízko položené slunce, které tomu všemu přidávalo na dynamičnosti. Proto jsem čekal na víkend jako smilování a těšil se jak to pěkně nafotím a jak si to s ratolestmi užijeme.

svedsko-sverige-podzim-sundsvall-IMG_0387

 

Sobota se nějak zašmodrchala, a tak jsem vyrazil až hrubo po čtvrté odpolední a v doprovodu dcery Umy a staršího syna Lucase. Společnost nám dělala její psí výsost Fia první. No to jsem si dal. Pes na jednu stranu, Lucas na druhou. Lucas stojí, ona běží. Ona stojí (a pochopitelně brzdí) a Lucas zdrhá. Výsledek byl takový, že jsme ušli asi dva kilometry podel jezera Sidsjö a víc ani ránu. Popravdě, k autu jsme došli skoro za tmy, takže to bylo tak akorát.

svedsko-sverige-podzim-sundsvall-IMG_0397

svedsko-sverige-podzim-sundsvall-IMG_0399

 

Po zkušenostech se sobotou jsem byl rozhodnutý tomu v neděli nasadit čepec a vyrazit v dostatečném předstihu. Člověk míní, život mění a tak se opět procházka tentokrát podzimním lesem na jižním kopci konala v režii těch „druhých“ a ne mě. Tentokrát jsem její výsost vyměnil za nejmemladšího syna Mio. Každý kdo nás potkal, tak se musel dobře bavit. Uma šla sice pěkně za ruku, ale kluci zásadně každý jiným směrem. Co jsem komu udělal. Já jsem byl tak natěšený na focení podzimního lesa a místo toho mám foťák v ruce a naháním tu moji zvěř. Tentokrát máme v nožkách přes tři kilometry v lese (já snad dvojnásob, jak jsem běhal tam a zpět za robátky) a k autu přicházíme za poctivé tmy.

Doma si prohlížím fotky a uvědomuji si jak strašně rychle ten podzim utekl. Ten podzim, na který jsem se tak strašně těšil skoro rok. Mám tolik míst vyhlédnutých, které v podzimních barvách vypadají úžasně a v kombinaci s pobřežím, sytě modrou barvou moře a pohledu do nekonečných dálek, dělá místa co neuvěřitelně hřejí na srdci a duši. Takže to vidím na příští rok. Snad se ta čtyřnohá, ale i dvounohá zvěř trošičku uklidní a já vám budu moct ukázat jak nádherně Švédsko hraje na podzim barvami.

svedsko-sverige-podzim-sundsvall-IMG_0416

svedsko-sverige-podzim-sundsvall-IMG_0468

svedsko-sverige-podzim-sundsvall-IMG_0449

svedsko-sverige-podzim-sundsvall-IMG_0445

svedsko-sverige-podzim-sundsvall-IMG_0434

svedsko-sverige-podzim-sundsvall-IMG_0433

svedsko-sverige-podzim-sundsvall-IMG_0430

svedsko-sverige-podzim-sundsvall-IMG_0421

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *