Pobyt ve švédské přírodě je zdraví prospěšný

Ano, pobyt ve švédské přírodě je zdraví prospěšný. Teď již na to je i dokonce důkaz. Kampaň na bez stresový skleněný dům The 72 Hour Cabin vyhrála v mezinárodní soutěži European Excellence Awards.

V prosinci 2018 získala kampaň The 72 Hour Cabin zlatou medaili v kategorii Cestování a cestovní ruch v mezinárodní soutěži European Excellence Awards. To vše za iniciativu, která upozorňuje na dobré zdravotní účinky pobytu ve švédské přírodě pro zahraniční turisty, podporované Visit Sweden, Turistrådet Västsverige a Dalslands Turist.

Kampaň zdůraznila a přiblížila krásnou a snadno přístupnou švédskou přírodu a životní styl Švédů zahraničním turistům.

Jak to všechno začalo

V září roku 2017 se policista z Německa, taxikář z Francie, koordinátor akcí z USA a hostitel a novinář z Velké Británie, na začátku září přesunuli každý do jednoho domu ze skla na krásném ostrově v Dalslandu. Po dobu 72 hodin se pět účastníků věnovalo lovu raků, koupání a saunování, vaření nad otevřeným ohněm, jízdě na kajaku a dalším věcem, které Švédové rádi v přírodě dělají, zatímco jejich zdravotní stav sledovali švédští výzkumníci zaměřující se na lidský stres. Podle výsledků se samotný stresové napětí snížilo až o 70 procent.

Zájem o životní prostředí a život v přírodě roste nejen ve světě, ale také i ve Švédsku. Prostřednictvím The 72 Hour Cabin jsme chtěli upozornit na speciální vazbu, kterou mají Švédi k přírodě, a vyzvat k ní i zahraniční návštěvníky. Že dostaneme cenu za to, jak jsme to udělali, je opravdu legrace, říká Jennie Skogsborn Missuna, ředitelka Cheif Experience Officer ve společnosti Visit Sweden.

Visit Sweden, Turistrådet Västsverige a Dalslands Turist AB vedly společnou kampaň s PR agenturou Prime Weber Shandwick.

Pokud si chcete přečíst více informací o projektu The 72 Hour Cabin nebo si dokonce objednat rovnou pobyt v některé s několika instalovaných skleněných kabinek, tak stačí navštívit jejich stránky stránky Västsverige.

Odkazy

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *