Óda na Debaser

Bylo nebylo, byl jednou jeden hudební klub pod mostem ve Stockholmu na místě zvaném Zdymadlo. Na Zdymadle stékaly se dvě vodní masy, Baltské moře a jezero Mälaren. V místě, kde se potkávaly, stál onen malý a temný hudební klub.

Hudební klub Debaser | Jedna sobota kdysi dávno...
Hudební klub Debaser | Jedna sobota kdysi dávno…

Debaser byl místem, kam mladí hipsteři a vůbec všichni ostatní hudbu milující obyvatelé Stockholmu mohli v sobotu večer zajít a poslechnout si živý koncert nějaké hudební hvězdy, nebo třeba jen lokální kapely.

Debaser byl klubem, který měl styl. Kde vždycky hrála hudba, a teklo drahé pivo. Kde se lidé poznávali, rozcházeli, setkávali, jedli široké a křupavé hranolky, plnili si sny, a nebo prostě jen zapomínali na svoji práci v pátek večer u sklenice chlazeného Staropramenu.

Klub byl zavřen z důvodu plánované a dosti kontroverzní rekonstrukce celého Slussenu neboli Zdymadel. Znovu otevřen byl v roce 2015, ale už jen jako venkovní restaurace během letních měsíců.

Hudební klub Debaser | Konečně pátek
Hudební klub Debaser | Konečně pátek

Ale historie hudebního klubu se píše dál. Na dvou dalších místech Stockholmu mají milovníci hudby šanci splnit si nějaký ten svůj sen. Debaser Medis, stanice metra Medborgarplatsen a Debaser Strand, na stanici Hornstull, jsou vám k dispozici, pokud nevíte, kam večer vyrazit.

instagram-pruvodce-stockholmem-stockholmbyvicky

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *