Obrazem: Ráno v deltě

Nevydržel jsem to. Fakt jsem se snažil, ale nevydržel jsem to. Říkal jsem si 2-3 týdny a pojedu tam, ale šlo to tedy výrazně rychleji než jsem čekal. Když ona je ta delta tak blízko a já konečně mohu. Předpověď počasí říkala, že neděle ráno a dopoledne bude slunečná, takže…

svedsko-sverige-indalsalven-delta-01

Indalsälven delta mě neuvěřitelně přitahovala. V půl sedmé ráno budím ženu, páč děti jsou už pochopitelně dávno vzhůru. Balím moje nikoňácké miminko, kterému jsem včera večer nabil bateru a usedám do auta. Sám. Neuvěřitelné. Tohle se mi snad za poslední tři roky nestalo. Venku je krásně, čerstvo, zeleno a já jedu sám do přírody fotit. Bez dětí. Sorry, že to řeknu takhle na plnou hubu, ale rááááááááj na zemi, balzám na duši.

Na parkovišti nejsem první, ale to neva. Sluníčko už sice také není nejníže, ale to nevadí. Venku je totiž nádherně. Všude kolem mě poletují racci, labutě, rybáci, divoké kachny, volavky a plno malých ptáčků, které ani neumím pojmenovat. Pochopitelně, vše v takové vzdálenosti, aby ve výsledku to byla jen tečka na fotce. Jak jinak. Náladu mi to rozhodně nezkazí, ba naopak. Důvod se vrátit. Koukám hlavně po krajině a kde co roste, abych věděl co příště hledat.

svedsko-sverige-indalsalven-delta-02

svedsko-sverige-indalsalven-delta-03

svedsko-sverige-indalsalven-delta-04

svedsko-sverige-indalsalven-delta-05

svedsko-sverige-indalsalven-delta-06

svedsko-sverige-indalsalven-delta-07

V jednotlivých ramenech je vidět, že je odliv a tak se objevilo plno písečných pláží uprostřed řeky a dá se jít vodou skoro bez problémů jen v gumákách. Na boso to ještě není, protože voda je vážně ještě docela studená. Přeci jen řeka Indalsälven pramení v horách mezi Norskem a Švédskem, kde stále leží sníh.

Užívám si té nádherné krajiny, přemýšlím o životě a chuti jej žít konečně pořádně naplno. Závazek, který jsem si na začátku roku nedal si tedy dávám teď. Být venku vždy, kdy to jen počasí dovolí. Pořád je co objevovat a také je potřeba začít žít podle mého životního kréda „žiješ jen jednou a druhá šance už není.“

svedsko-sverige-indalsalven-delta-08

svedsko-sverige-indalsalven-delta-09

svedsko-sverige-indalsalven-delta-10

svedsko-sverige-indalsalven-delta-11

svedsko-sverige-indalsalven-delta-12

svedsko-sverige-indalsalven-delta-13

svedsko-sverige-indalsalven-delta-14

Snad se na mě nebudete zlobit, že vás zase zásobuji fotkami ze stejného místa, jako před týdnem. Slibuji, že teď už to bude jen uprostřed léta a na podzim. Dneska jsem totiž zjistil, že podzim tu bude bombovní.

svedsko-sverige-indalsalven-delta-15

svedsko-sverige-indalsalven-delta-16

svedsko-sverige-indalsalven-delta-17

svedsko-sverige-indalsalven-delta-18

svedsko-sverige-indalsalven-delta-20

svedsko-sverige-indalsalven-delta-21

svedsko-sverige-indalsalven-delta-22

svedsko-sverige-indalsalven-delta-23

svedsko-sverige-indalsalven-delta-24

svedsko-sverige-indalsalven-delta-25

svedsko-sverige-indalsalven-delta-26

Kdo tedy pojede po východním pobřeží na sever kolem Sundsvallu a dále kolem města Timrå, tak si určitě udělejte pauzu. Sjezd na přírodní rezervaci Indalsälvens delta je za letištěm po pravé straně. Ne, že na vás tady čeká jen nádherný a živý kus přírody, ale také docela slušně dlouhá písečná pláž, kde se v létě můžete vykoupat. Nebojte. Voda tady zase není tak ledová, jak byste si mysleli, ale kdo jede na sever na dovolenou, tak přeci není z cukru, že…? Pro odvážnější tu je dokonce nudapláž…

svedsko-sverige-indalsalven-delta-19

Teď si vezmu do rukou knihu ZACK od Monse Kallentofta, naleji si zbytek červeného vína a budu si vychutnávat modro-růžové oblohy, která se právě teď na východě prsí svou krásou. To je ta letní výhoda severu. Krásné a dlouhé večery plné světla.

Krásný klidný večer i vám. God natt.

Fotografie byly upraveny pomocí programu Zoner Photo Studio

zoner-photo-studio-banner-600-100

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *