Návštěva Vasa Muzea ve Stockholmu

První muzeum, které jsem měl tu možnost navštívit, bylo asi to nejdůležitější a nejzajímavější a nejznámější z celého Švédska. Jedná se o Vasa Muzeum ve Stockholmu, které je umístěné na ostrově Djurgården.

Nástup na lodě přepravující na ostrov Djurgården

Musím konstatovat, že opravdu stojí zato tohle muzeum navštívit.sbiancamento denti Je to opravdu úžasný pohled na loď starou skoro 400 let.iphone 5 replacement screen Celé muzeum je uvnitř minimálně osvětlené, a tak velikost samotné lodi je o to více překvapující. Když přistoupíte blíže, tak věřím, že většině z Vás „padne čelist“ údivem. Navíc je až neuvěřitelné v jak velkém rozsahu se loď zachovala, resp. v jakém rozahu se ji podařilo zachránit.

Vasa Muzeum, loď Vasa

Na několika patrech muzea jsou potom další expozice týkající se lodi samotné nebo doby, kdy loď vznikala. Na muzeu je vidět jak moc si Švédi svojí historie cení a váží.

Vasa Muzeum. Přírodní materiály, které se používaly na výrobu barev.
Vasa Muzeum. Ukázky zbarvení výzdoby lodi Vasa.
Vasa Muzeum. Model lodě Vasa s jejím zbarvením.

Na návštěvu muzea doporučuji vyrazit z rána. Je opravdu velké a je škoda jej proběhnout. Pokud budete mít štěstí na počasí, tak můžete zároveň využít čas k návštěvě Skanzenu, který se také nachází na ostrově Djurgården a mapuje historii Švédska. Většina stavení, která byla do Skanzenu přivezena z celého Švédska je doplněna o domácí zvířata, která byla typická pro venkovská stavení a pozor, nebuďte překvapeni. Ve většině stavení najdete osobu oblečenou do dobového oblečení a vykonávající nějakou činnost, danou pro dané období, místo a postavení.

Popis lodi a všechny základní informace o muzeu si můžete přečíst v článku Vasa Muzeum.

Vasa Muzeum

Vasa Muzeum. Loď Vasa.
Vasa Muzeum. Příď lodi Vasa.
Vasa Muzeum. Záď lodi Vasa.
Vasa Muzeum. Záď lodi Vasa.
Přístav u Vasa Muzeum.
Vasa Muzeum

Součástí Skanzenu je Zoologická zahrada, kde můžete vidět zvířata, která jsou tak typická pro Švédsko, tedy los, vlk, medvěd, bizon evropský, divoké prase, výr velký a mnoho dalších.

Skanzen na ostrově Djurgården. Zvířata najdete na každém kroku.
Skanzen na ostrově Djurgården.
Skanzen na ostrově Djurgården.

Djurgården

Kdysi lovecký revír, nyní je ostrov Djurgården skvělým místem odpočinku a zábavy v centru Stockholmu, které je každoročně navštěvováno miliony lidí. Mezi atrakce patří Skansen, první muzeum pod širým nebem na světě, Junibacken s oblíbenými postavami z dětských knížek Astrid Lindgren, zábavný park Gröna Lund, Muzeum Vasa a mnoho dalších.

  • Jděte pěšky ze stanice Centralstation (Stockholm C) (30 minut) nebo ze stanice Karlaplan Tunnelbana (10 minut)
  • Autobus č. 69 ze stanice Centralstation (Stockholm C) nebo Sergels Torg
  • Autobus č. 44 ze stanice Karlaplan
  • Trajekt z přístavu Slussen/Gamla Stan (a v létě z přístavu Nybroplan)

Autobusy se zájezdy:

  • Parkování pro autobusy se zájezdy je možné vedle muzea.

Osobní automobil:

  • Parkování na Djurgårdenu je omezené. Je jednodušší zaparkovat ještě před mostem – na místě zvaném Strandvagen nebo Narvavagen.
Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *