Meteorologové varují – do Ostravy dorazí pravá zima!

I když jsou za okny plusové teploty a málokdo z nás měl možnost si letos zalyžovat, už teď se můžeme těšit na Severskou filmovou zimu 2014, která do Ostravy zavítá už po čtvrté! A letos poprvé se také některé filmy budou promítat v nedalekém Havířově.

Adamova jablka
Adamova jablka

 

Z celkem 11 festivalových filmů bude ostravské Minikino promítat 10 a havířovské kino Centrum 4 severské kousky. Třešničkou na dortu letošního festivalu by měl být podle Jany Stránské z Severského filmového klubu snímek Vzpoura v Kautokeinu. „Narozdíl od ostatních, je to snímek, který zaujme všechny generace. A ta příroda v něm je prostě úchvatná. Mým letošním favoritem je snímek Spi, děťátko spi. Všechny čtyři herečky v něm předvedly skvělý herecký výkon, některé scény jsou tak reálné, že člověk zapomíná, že je v kině!“, dodala Stránská.

Vzpoura v Kaitokeinu
Vzpoura v Kaitokeinu

 

Spi, děťátko, spi
Spi, děťátko, spi

 

A proč bychom měli na festival vyrazit?

Hlavním cílem festivalu je především snaha představit divákovi snímky, které se nedostaly do české distribuce. Distributoři si mnohdy vybírají filmy známých umělců nebo filmy natočené podle populárních knih, takže se k nám na plátna kin mnoho perliček ani nedostane.

Synové Norska
Synové Norska

 

Filmy jsou přitom obdařeny speciálními barevnými titulky, které poskytují lepší orientaci v dialozích a větší divácký komfort i pro neslyšící diváky.

Takže všichni milovníci Skandinávie – kulichy na hlavy, rukavice, sáně a hurá do kina!

Marta Slepánková

Festivalovou znělku a všechny trailery s ukázkou titulků můžete shlédnout na kanále YouTube.

 

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *