Kolmården zvířecí park | Kolmården djurpark

Kolmården djurpark je jeden z největších a nejznámějších zvířecích a zábavních parků ve Švédsku. Jeho návštěvou rozhodně neuděláte chybu. Jen raději doporučuji doma nechat děti, neboť byste mohli přijít i o poslední korunu… Kolmården djurpark leží 18 km severovýchodně od města Norrköping.

Kolmården djurpark

Historie Kolmårdens parku

V roce 1962 vznikla myšlenka na založení zvířecího parku ve městě Kolmården. Od myšlenky nebylo daleko k činům, a tak se 31. srpna 1964 poprvé koplo a 27. května 1965 byl park otevřen. První den bylo vstupné 5 švédských korun a přišlo neuvěřitelných 40.000 návštěvníků. V následujících letech Kolmårdens djurpark expandoval a rozvíjel se závratnou rychlostí.

V roce 1967 byla v parku postavena lanovka, která návštěvníky „povozila“ po celém parku. V roce 2011 ovšem byla rozebrána, aby uvolnila prostor…

V roce 1968 byl dokončen pavilon pro lední medvědy a v roce 1969 bylo slavnostně otevřeno Kolmårdens delfinárium se třemi delfíny. V roce 1972 bylo dokončeno Safari a v roce 1978 byla postavena farma pro ohrožené druhy zvířat. V roce 1980 byla postavena Kolmårdskyrkan (kostel).

Reklamní spot Delfinshow Live v roce 2013

Park byl ve vlastnictví obce Norrköping, ale od roku 1997 byl v soukromých rukou. Rok po privatizaci se v parku otevřel zábavní park Bamses Värld. Následně byl park prodán skupině Parks & Resorts Skandinavia, pod kterou spadají další parky. Konkrátně Aqvaria Vattenmuseum, Furuvik, Gröna Lund a Skara sommarland. Park je neustále modernizován a rozšiřován o další témata, jako jsou Tiger World, Marine World, Wild kemp či Safari.

Vzhledem k velikosti a atraktivitě celého parku je běžné, že rodiny zde tráví i několik dní. V blízkosti tedy vyrostl hotel Vildmarkshotellet.

Mapu Kolmården si můžete stáhnout v PDF.

Kontakt

Kolmården Djurpark
618 92 Kolmården

Vildmarkshotellet
618 93 Kolmården

[wpgmza id=“53″]

 

Zdroj

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *