Go mon cuorvvun de mu Nasti boahta go

„Když zavolám, moje hvězda opravdu přijde“, dalo by se volně přeložit z laponštiny. Jsem ve městě teprve pár dní, ale mám pocit že je to o hodně dní více, než kolik bych tu chtěl trávit. Po téměř nekonečném kolečku po úřadech, paragrafech, nařízeních a výnosech, v neustálém hluku a šumu okolo jsem se konečně na chvilku zastavil.

Sice občas nevim, kde složím hlavu, ale milion hvězdičkovej hotel je vždycky jistota.
Sice občas nevim, kde složím hlavu, ale milion hvězdičkovej hotel je vždycky jistota.

Vypnul jsem chytrý telefon a simku jsem vrazil do krásný tlačítkový nokie, kdo potřebuje zavolá, na maily a zprávy se můžu podívat až budu mít náladu. Nehodlám se nechat strhnout místním fanatickým davem, který požaduje odpovědi snad ještě dříve než položí otázku.

Vítejte, to co je kolem vás není vtip, to je rodná hrouda.
Vítejte, to co je kolem vás není vtip, to je rodná hrouda.

Mám takový ten neodvratný pocit, že sem úplně nepatřím. Když na mě mluví víc než jeden člověk, tak nevnímám vůbec nic. Často jsem v myšlenkách úplně jinde a s blazeovaným úsměvem na tváři působím trochu jako kámen uprostřed řeky. Kolem mě uhánějí bezcílně bůhvíproč a bůhvíkám zástupy vážných a zamračených lidí.

Raději balím do batohu lano, lezečky, spacák a vařič. Zítra jedu do skal a pak se pár dní budu potulovat po Krkonoších, jestli budete mít cestu kolem, zastavte se na kus řeči.

 

A jestli nebudete mít cestku kolem, tak se podívejte jak bylo před pár dny v Lungsjönu. Jak tam bylo krásné ticho a klid a věci tam dávaly smysl.

pepa.horakPepa se narodil a vyrůstal v Praze, po 1. semestru skončil vysokou, pár let prodával v krámku a aby úplně nezcvoknul z města, tak si začal plnit svoje sny. Ke štěstí mu stačí málo, a tak je překvapivě často šťastnej. Skáče na kole a lyžích, leze po horách a skalách, chodí na slacklajně a kácí stromy. Jeho filosofie je prostá: Pokud máte kolem sebe dobrý lidi, zažíváte dobrý věci. Pokud máte kolem sebe špatný lidi, měli byste se poohlédnout po jinejch.

 

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

One thought on “Go mon cuorvvun de mu Nasti boahta go

  • Profilový obrázek
    2015-11-16 (14:14)
    Permalink

    A proto tak rádi utíkáme na sever, pokud to jen trošku jde…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *