Fotosoutěž na Sverige.cz

Pošlete svou TOP fotografii ze Švédska a bojujte o ceny partnerů webu Sverige.cz. Není vážně nic jednoduššího. Stačí vybrat a poslat jednu vaší nejlepší fotografii pořízenou ve Švédsku. Je jedno jestli jste fotili přírodu, historické památky, sportovní událost, lidi nebo tradiční oslavy třeba Midsommaru nebo vánoční trhy…

Žádné kategorie, žádná odborná porota. Je jen a jen na vás, čtenářích, abyste vybrali ty fotografie, které vás zaujaly. Opravdu jen ”vy” rozhodnete, která fotografie se vám líbí nejvíce.

Pravidla fotosoutěže

Kdo se může zapojit?

Kdokoliv, kdo je autorem fotografie pořízené ve Švédsku a vybranou fotografii v originální velikosti pošle na mail sverige.cz@gmail.com. S odesláním fotografie souhlasíte s publikováním fotografie na webu Sverige.cz. Nezapomeňte napsat celé jméno a aktuální poštovní adresu. Co kdybyste třeba vyhráli právě vy?

Ke své fotografii také můžete připojit krátký popis (2-3 věty) třeba o vzniku vaší fotografie. Tento „minipříběh“ bude zveřejněn pod fotografií a třeba také pomůže k získání plusových bodů.

Na konci článku je přesná specifikace pro odeslání fotografie!

Kdo může hodnotit?

Kdokoliv, kdo navštíví web Sverige.cz a pošle mail na sverige.cz@gmail.com se jménem autorů 3 nejlepších fotografií dle vlastního uvážení.

Kdy soutěž potrvá?

V měsíci únoru můžete zasílat své fotografie na uvedený mail. V březnu budou fotografie na webu zveřejněny a v prvním dubnovém týdnu budou představeni výherci. Také vylosuji 3 z vás, kteří hlasovali a ti obdrží také odměnu.

Co čeká na autory nejlepších fotografií?

Pro vítěze je připraven značkový batoh Kånken od tradičního švédského outdoorového výrobce Fjällräven.

Pro první 3 je také připravena roční licence softwaru Zoner Photo Studio X na úpravu a správu vašich fotografií od společnosti ZONER software a. s.

Pro prvních 5 je potom také připravena zbrusu nová kniha od švédského spisovatele Joakima Zandera Bratr, kterou v únoru uvede na trh brněnské nakladatelství HOST.

A protože i hlasující musí vynaložit úsilí, tak pro 1 vylosovaného je připraven od Skandinávského domu 1x 2 vstupenky na Severský filmový čtvrtek (dle vlastního výběru, platnost do 31. 12. 2017, Praha) a na další 2 látková taška taktéž od Skandinávského domu.

Ceny do fotosoutěže věnovali

Fjällräven

www.fjallraven.cz

Od chvíle, kdy společnost Fjällräven zahájila svou cestu, uplynulo již více než 50 let a její produkty používají a oceňují generace milovníků přírody na celém světě. Během této doby se několik výrobků stalo více či méně klasikou. K nim patří bunda Greenland Jacket z roku 1968, kalhoty Vidda Trousers z roku 1999, batoh Kånken z roku 1978 a bunda Expedition Down Jacket vyrobená v roce 1974. Řada dalších výrobků se dočkala ocenění za funkčnost a zohlednění životního prostředí při výrobě, jako například kalhoty Keb Trousers a batoh Kajka, abychom uvedli alespoň dva z posledních příkladů.

Vývoj pokračuje a lidé, kteří pracují ve společnosti Fjällräven, hledají i nadále inspiraci pro nové výrobky a řešení ve chvíli, kdy se sami pohybují v přírodě. A naprosto stejně jako v šedesátých letech, kdy všechno začalo, cítí nadšení a odhodlání vyrábět odolné, nadčasové a funkční outdoorové vybavení, chovat se k lidem, zvířatům a životnímu prostředí odpovědně a inspirovat druhé a pěstovat v nich zájem o pobyt v přírodě.

Pokud se Vám líbí Kånken, pak si určitě zamilujete i Re-Kånken vyrobený z použitých PET lahví a tak zcela recyklovatelný.

 

ZONER software

www.zoner.cz

Zoner Photo Studio připravuje softwarová divize společnosti ZONER software, a.s. Ta je významným producentem a distributorem softwaru a také předním poskytovatelem internetových služeb souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí. Společnost sídlí v Brně a s pobočkami na Slovensku, v Maďarsku, Japonsku a USA zaměstnává přes 100 pracovníků.

Zoner Photo Studio X je program, který vám pomůže s fotkami. Všechno od stažení fotek do počítače po úpravu a sdílení najdete v tomto českém programu. Přidejte se k milionům uživatelů po celém světě a získejte nejlepšího pomocníka pro vaše digitální fotky!

Nakladatelství HOST

nakladatelstvi.hostbrno.cz

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Nově Host hledá kvalitní knihy i v oblasti žánrové (sci-fi a young adult) a dětské literatury. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni“ (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

Nakladatelství Host uvedlo na český knižní trh kriminální romány Stiega Larssona, Larse Keplera, Jussiho Adlera-Olsena, Henninga Mankella či Åsy Larssonové, které záhy obsadily přední místa žebříčků prodejnosti.

Skandinávský dům

www.skandinavskydum.cz

Skandinávský dům, z. s., je českou neziskovou organizací, která plní roli institutu zaměřeného na prezentaci kultury zemí evropského Severu. Za tímto účelem pořádá literární akce (křty novinek, setkání se spisovateli, besedy s odborníky), filmová promítání, odborné a populární přednášky, výstavy výtvarného umění, koncerty a další tematicky zaměřené společenské, vzdělávací a osvětové aktivity, mezi které patří také provoz informačních webových stránek, stránek na sociálních sítích a Knihovny Skandinávského domu se specializovaným fondem severských literatur.

Skandinávský dům, z. s., je samostantná a nezávislá organizace. V naplňování cílů své činnosti úzce spolupracuje s velvyslanectvími severských zemí v Praze a celou řadou českých i zahraničních, především kulturních institucí.

Specifikace pro odeslání fotografie

Počet: 1 fotografie pořízená ve Švédsku

Velikost: Originál (jak vám to z foťáku vylezlo) a doporučuji fotografii na šířku! Pochopitelně si můžete upravit kontrast, jas a další věci dle libosti, jen tu velikost prosím zanechat. V případě, že byste trvali na přesné velikosti, tak na šířku musí mít fotografie 770 px.

Formát: jpg, png (ne raw, tiff a podobné formáty, u kterých by po převodu mohlo dojít k „deformaci“ barev)

Popis: Popis, charakteristika, prezentace fotografie 2-3 věty. Není podmínkou.

Odeslání: Fotografii odešlete na mail sverige.cz@gmail.com a do předmětu napište „Fotosoutěž – Pepa Novák“ (pochopitelně vaše jméno a příjmení). Do těla zprávy potom napište svou celou kontaktní adresu, pro případ výhry. Odesláním fotografie také udělujete souhlas s jejím zveřejněním na webu Sverige.cz.

Termín: Fotografii můžete odeslat nejpozději do 28. 2. 2017

Kdo: Je jedno zda jste amatér nebo profík, důležité je, aby se fotografie líbila vám čtenářům, protože vy jste porota!

Doplňující informace: Fotografie budou seřazeny podle toho jak se budou řadit v poštovní schránce, takže neváhejte!

Lycka till Pavel

Upozornění: Vyhrazuji si právo odmítnout publikovat (zařadit do soutěže) fotografii, která nebude splňovat etická kritéria!

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *