Fotosoutěž s příběhem 2018

Fotosoutěž s příběhem aneb pochlub se se svým úlovkem ze severu. Fotosoutěž vyhlašuje blog Sverige.cz se svými partnery. Rok s rokem se sešel a tak nastal čas na každoroční fotosoutěž, tentokrát s novou kategorií. Do soutěže vstupujeme jak se staronovými partnery, tak i s novými. Pojďme si říct více, ať můžete zasílat své úžasné fotografie s příběhem už teď…

Co

V letošním roce vyhlašuji fotosoutěž s příběhem pro 2 kategorie a proč? Protože vím, že je mezi vámi mnoho, kteří jsou fanoušky severu a nejen toho Švédského. Ne každý jede každoročně do Švédska, ale třeba jste ochutnali další skandinávskou zemi. Všechny tyto země jsou si blízké a tak si myslím, že i ono spojení má smysl a logiku.

 1. kategorie – Fotografie pořízená v SE
 2. kategorie – Fotografie pořízená v DN, NO, FI či IS

Kdo

Fotosoutěž je otevřená pro všechny (tedy vyjma mě pochopitelně), vítaní jsou tedy amatéři, tak profíci, ale i zapálení amatéři, čtenáři, náhodní kolemjdoucí, ale i blogeři webu Sverige.cz. Poslat můžete dvě fotografie nebo jen jednu, podle toho zda jakých zemích jste byli. Tedy 1 do 1. kategorie a 1 do 2. kategorie.

Vítězové budou vyhlášení pro každou kategorii zvlášť odesláním hlasu na mail sverige.cz@gmail.com. Každý tedy může poslat hlas pro jednu fotografii z obou kategorií. Hlasovat bude veřejnost/čtenáři. Ovšem napříč kategoriemi vybere profesionální fotograf Ondřej Prosický www.naturephoto.cz jednu fotografii, která získá speciální ocenění.

Kdy

 • Vyhlášení soutěže – prosinec 2017
 • Zasílání fotografií s příběhem – prosinec 2017-leden 2018
 • Publikování fotografií s příběhem na blogu Sverige.cz – únor 2018
 • Vyhlášení výsledků – první týden březen 2018

Aktualizace!

Nově je možné fotografie do soutěže přihlásit do 28. února 2018. V průběhu měsíce března budou fotografie publikovány a vy můžete hlasovat. Výsledky budou vyhlášeny v prvním dubnovém týdnu.

Jak

Soutěžní fotografie (1 pro každou kategorii) s příběhem zasílejte na mail sverige.cz@gmail.com. Pochopitelně, pokud jste byli jen třeba v Norsku, tak pošlete 1 fotografii pro 2. kategorii.

Do předmětu napište Fotosoutěž s příběhem 2018 a vaše příjmení.

Zaslané fotografie posílejte v originální velikosti.

Fotografie menší než 800 pixelů na šířku nebudou do soutěže přijaty. Doporučení: zasílejte fotografie pořízené na šířku, protože budou publikovány na šířku sloupce a tak ty na výšku nebudou vidět vždy celé (záleží na rozlišení vašich monitorů).

Ke každý fotografii připojte svůj/její příběh. Minimálně 3 věty.

Fotografie budou publikovány pouze na blogu Sverige.cz.

Každý soutěžící se zavazuje a potvrzuje, že je majitelem/autorem fotografie.

V případě, podvodu bude fotografie okamžitě ze soutěže odebrána a veškeré škody přecházejí na odesílatele dané fotografie.

Partneři a ceny

Fjällräven

Od chvíle, kdy společnost Fjällräven zahájila svou cestu, uplynulo již více než 50 let a její produkty používají a oceňují generace milovníků přírody na celém světě. Během této doby se několik výrobků stalo více či méně klasikou. K nim patří bunda Greenland Jacket z roku 1968, kalhoty Vidda Trousers z roku 1999, batoh Kånken z roku 1978 a bunda Expedition Down Jacket vyrobená v roce 1974. Řada dalších výrobků se dočkala ocenění za funkčnost a zohlednění životního prostředí při výrobě, jako například kalhoty Keb Trousers a batoh Kajka, abychom uvedli alespoň dva z posledních příkladů.

Vývoj pokračuje a lidé, kteří pracují ve společnosti Fjällräven, hledají i nadále inspiraci pro nové výrobky a řešení ve chvíli, kdy se sami pohybují v přírodě. A naprosto stejně jako v šedesátých letech, kdy všechno začalo, cítí nadšení a odhodlání vyrábět odolné, nadčasové a funkční outdoorové vybavení, chovat se k lidem, zvířatům a životnímu prostředí odpovědně a inspirovat druhé a pěstovat v nich zájem o pobyt v přírodě.

Cena věnována do soutěže

 • Fjällräven Rucksack Nr. 21 Small – 555-520 – Dark Navy-Uncle Blue (New colour)

Oficiální webová stránka

Zoner Software

Český program Zoner Photo Studio X ocení každý milovník fotografování. Pomůže vám se vším od stažení fotek do počítače přes jejich vylepšení až po sdílení fotek a výrobu fotopředmětů. Zoner Photo Studio nabízí práci s vrstvami, rozumí si s RAW soubory a zvládne i střih videa. Je přímo propojené s neomezenou webovou galerií Zonerama. Software si můžete vyzkoušet na 30 dní zdarma. Zoner Photo Studio připravuje softwarová divize české společnosti ZONER software, a. s. Ta je významným producentem a distributorem softwaru a také předním poskytovatelem internetových služeb souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí.

Cena věnována do soutěže

 • Software Zoner Photo Studio

Oficiální webová stránka

Audiotéka.cz

Audiotéka je největší distributor audioknihu nás. Audioknihy v elektronické podobě, které je možné nakoupit a poslouchat přes aplikace pro mobilní telefony nebo web www.audioteka.cz. Mobilní aplikace jsou dostupné pro platformy iOS, Android a Windows 10. V nabídce Audiotéky najdete přes 3500 titulů nejrůznějších literárních žánrů i audio verze populárních časopisů Respekt, Forbes a Reportér. Služba Audiotéka je dostupná také na Slovensku přes www.audioteka.sk a v další desítce jazykových verzí po celém světě.

Cena věnována do soutěže

 • Audioknihy

Oficiální webová stránka

Smart Press

Knihy vytváříme s radostí a láskou a vybíráme takové tituly, které mají smysl, baví nás a věříme, že budou bavit i vás, naše čtenáře. Náš zapálený tým se věnuje především vydávání originálních kuchařek českých autorů a knih s tematikou zdravého životního stylu (zdravé vaření, eko/bio, zahradničení). Dokázali jsme, že i osvětové téma se může stát bestsellerem. Díky Hance Zemanové (Biokuchařky Hanky Zemanové) či Jaroslavu Svobodovi (Kompletní návod k vytvoření EKOZAHRADY a rodového statku) se o nakladatelství dozvěděly desítky tisíc čtenářů.

Cena věnována do soutěže

 • Švédská kuchařka – Kulinářské tradice severu | Dominika Wittenberg Gašparová
 • Outdoorová kuchařka | Petra Pospěchová

Oficiální webová stránka

…a další partneři třeba ještě přibudou 😉

Přeji hodně štěstí a těším se na vaše fotografie s příběhem, Pavel

Kontakt

Pokud budete chtít další informace, jsem tady pro vás. Stačí napsat na mail sverige.cz@gmail.com.

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *