Důchod ve Švédsku

Důchod je asi to, na co pořád většina z nás nechce moc myslet, ale ta doba přeci jen přijde – dřív nebo později. Žijete nebo pracujete ve Švédsku a napadla Vás myšlenka, jak to bude s důchodem?

Ilustrační foto (foto Helena Wahlman, zdroj imagebank.sweden.se)
Ilustrační foto (foto Helena Wahlman, zdroj imagebank.sweden.se)

 

Mě osobně se to týká, a tak jsem se začal o toto téma zajímat. Pochopitelně doba se mění a pravidla mohou být zítra jiná, ale i přesto určitě stojí za zmínku, jak je to teď. Česko, Slovensko a Švédsko jsou členy Evropské unie, a tak jsem pochopitelně nejpre navštívil stránky Generálního ředitelství Evropské komise pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování.

Abych byl upřímný, tak jsem si celkem oddechl, už jsem si skoro myslel, že na stáří budu úplně bez peněz. Sice nemohu spoléhat ani na svou rodnou zemi, tedy Českou republiku, ale také nemohu spoléhat na to, že se o mě postará moje nová domovina Švédské království. Tentokrát mě nicméně ta mnoha lidmi zapovídaná Evropská unie celkem potěšila. Pochopitelně si spořím soukromě na důchod, ale i od těchto států bych měl ve finále nějaké peníze dostat.

Tenhle mini článeček je spíše taková sociální vložka, ale podle reakcí jak tady na webu, tak na facebookovém profilu stránky www.facebook.com/osvedsku.cz se o tyhle věci někteří z vás zajímají.

Pokud tedy budete chtít, mrkněte na odkaz a podívejte se, jak to asi jednou s námi bude. Přikládám odkaz na stránku se všemi členskými zeměmi EU.

Teď už si jenom musíme držet palce 🙂

 

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *