Cestovatelský podvečer zavede na švédské ostrovy i mezi islandské sopky

Skandinávský dům ve spolupráci s Klubem cestovatelů a CK Periscope srdečně zve na šestý ročník cestovatelských přednášek. Cestovatelský podvečer se uskuteční v sobotu 21. ledna v pražském Klubu cestovatelů.

Dvě zajímavé přednášky ocení milovníci ostrovů a rozlehlých planin, nadšenci do architektury a památek, cyklisté i ti, kteří si vyprávění o dobrodružných cestách raději jen poslechnou nad hrnkem horkého čaje. První část se zaměří na ostrovy jižního Švédska a jejich památky. Architekt Jan Pešta posluchače provede středověkým městem Visby na ostrově Gotland, společně zavítají také na Öland a Fårö.

Vyznavačům neotřelých sportovních výkonů a dobrodružství v islandské pustině je potom určena druhá část podvečera. Cestovatel Jakub Vlček povypráví o cestě do země sopek, lávových polí a vodopádů, kam se vydal na kole. Společně s Martinem Čunátem projel vnitrozemím přes ledovec, kde auto nepotkáte.

„Kromě zajímavých informací doplněných samozřejmě o promítání fotografií nabídnou cestovatelé také praktické rady pro ty, kdo by se na zmíněná místa chtěli sami vydat,“ říká Eliška Zoubková ze Skandinávského domu.

Kdy: 21. ledna – 17:30 hod
Kde: Klub cestovatelů (Masarykovo nábřeží 22, Praha 1)
Za kolik: Vstupné 60 Kč / 50 Kč pro členy Skandinávského domu

Vzhledem k omezené kapacitě sálu, doporučujeme rezervaci vstupenek na filip@klubcestovatelu.cz (rezervace propadá 15 minut před začátkem první přednášky), a to nejpozději do soboty 21. 1. 2017 9:00. Platba vstupenek proběhne na místě v hotovosti.

Skandinávský dům působí jako kulturně vzdělávací centrum, jehož hlavním cílem je prezentace kultury zemí evropského Severu (Dánsko, Estonsko, Finsko, Island, Litva, Lotyšsko, Norsko, Švédsko) v České republice. Za tímto účelem pořádá rozmanité kulturní akce (přednášky, literární besedy, filmová promítání, výstavy, hudební akce), provozuje informační webové stránky a knihovnu severské literatury.

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *