Cestovatelské odpoledne – Cestovatelské tipy na rybolov ve Švédsku a Norsku

Výzva pro všechny fanoušky severu a rybaření zvláště! Chystáte se na rybolov některého ze severských států nebo o tom zatím jen sníte? Potom se nechejte zlákat na Cestovatelské odpoledne, které pořádá Skandinávský dům ve spolupráci s Českým centrem Praha a CK Periscope, tentokrát na téma Cestovatelské tipy na rybolov ve Švédsku a Norsku.

180 dní na mořském kajaku

 

Když se řekne Skandinávie nebo Sever Evropy, tak si ve spojitosti s letními měsíci asi většina z vás představí nádhernou přírodu, hejna komárů, všude přítomné bažiny a jezera a řeky. Mnohé také napadnou slovíčka jako dlouhá zima, mráz, deprese, tma, káva, alkohol, divoký sever. Zároveň se ale také některým vybaví vzpomínky na dovolenou a zážitky z cest, jiní se mohou začít na své dobrodružství naopak těšit. Těm z vás, kteří si chtějí zavzpomínat, ale i těm, kteří zatím na své setkání s dechberoucí krajinou, nezvyklým světlem a nezapomenutelnou atmosférou Severu čekají, je určeno Cestovatelské odpoledne, které přinese přednášky spojené se snad nejtypičtějším severským živlem – s vodou.

  • Kde: České centrum Praha (Rytířská 31, Praha 1)
  • Kdy: 18. dubna 2015, 14:00-17:00 hod

Letošní, již 4. ročník přednáškového odpoledne nabídne tipy na rybolov ve Švédsku a Norsku, seznámí s běžnými i méně známými rybami, představí mořský kajak a jeho možnosti, zaplaví vás vlnou pohody i adrenalinu a přinese proud fotografií z výprav přednášejících.

Program odpoledne

Vstupné je na celé odpoledne 50 Kč pro nečleny a 40 Kč pro členy Skandinávského domu.

14:00–15:30 | 180 dní s mořským kajakem (180 Days Trip) – Cesta z Prahy až za polární kruh

Na nejsevernější bod Evropy vede mnoho zajímavých cest. Napadlo by vás však pádlovat do těchto končin 5.000 km na mořském kajaku? Petr „Mejdží“ Major se této myšlenky nebál a vydal se sám na 6-ti měsíční cestu z Prahy na sever, podél skandinávského pobřeží až na Nordkapp. Ani zde dobrodružná výprava ještě neskončila. Petr zavěsil kajak na pojízdnou konstrukci a pěšky pokračoval dalších 550 km přes Finsko až k Botnickému zálivu. Co taková expedice obnáší, co Petra Majora uchvátilo, s čím se musel „poprat“ a jaké zážitky ze Skandinávie se mu vryly do paměti? Impozantní výkon a zajímavé zkušenosti dokreslí fotografie z cesty.

No řekněte, kdo z vás by tohle nechtěl zažít...?
No řekněte, kdo z vás by tohle nechtěl zažít…?

 

15:30–17:00 | Rybaření na Severu – S kajakem za dravými rybami a přírodou Skandinávie

Milovníci rybaření i „méně zasvěcení“ se mohou těšit na zážitky z cest za dravými rybami na švédské mořské pobřeží i jezera. O své bohaté zkušenosti se podělí rybář Jakub Kabát. Dozvíte se mnoho zajímavého o rybářském kajaku, lovných druzích ryb v brakických vodách Švédska, technikách rybaření i možných rizicích, která na člověka číhají. Zájemci o rybaření v této oblasti také jistě velmi ocení rady, jakými pravidly je třeba se na mořských vlnách řídit. Přednášku doplní obrazový materiál.

Západ slunce, klidná hladina, nikde nikdo, jenom vy a ryby…

 

Pořádají

Partneři

Související články

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *