Aktualitka: Festival Vikingové nebude jen promítání filmů

Festival Vikingové, který Skandinávský dům pořádá ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze v září 2014, si prostřednictvím komponovaného programu (přednášek předních odborníků o vikinských literárních památkách a mytologii, unikátních filmových promítání, inovativního způsobu vyprávění storytelling) klade za cíl představit dědictví vikinské kultury.

Diváci se mohou těšit na zasvěcené a poutavé přednášky předních odborníků na vikinskou a staroseverskou tematiku. Jiří Starý pohovoří o fascinujících islandských ságách, Jan Čermák se bude věnovat paralelám mezi anglosaským eposem Béowulf a vikinskou slovesností (obě přednášky v úterý 23. 9. od 19 hod v Městské knihovně).

Ve čtvrtek 25. 9. seznámí Jan Kozák diváky se severskou mytologií a Divadlo na cucky pak představy starých Seveřanů o světě přetaví v poutavou storytellingovou performaci. I tento den začínáme v sedm hodin v Městské knihovně.

Středa a pátek bude patřit islandskému a dánskému filmu: napínavému Psanci podle dobrodružné ságy o Gíslim, krátkometrážní Sáze o Biornovi (24. 9.) a historickému snímku Když letí havran (26. 9.). Filmy budou promítnuty v původním znění s českými titulky ve Velkém sále Městské knihovny.

Zveme vás také na partnerskou akci Vikingové z Britského muzea, kterou divákům zpřístupní distribuční společnost Aerofilms.

Více informací najdete na stránkách Festival Vikingové

Skandinávský dům

Související články

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *