Ace of Base

Ace of Base je švédská popová kapela pocházející z Göteborgu. Současnou sestavu tvoří zpěvačka Jenny Berggren, Jonas Berggren a Ulf Ekberg. Často bývají srovnáváni s další velmi známou švédskou skupinou ABBA.

Sestava Ace of Base v roce 2008 (zdroj Wikipedie)

 

Od svého vzniku v roce 1990 zaznamenali doslova raketový start do světa hudebního byznysu. Debutové album Happy Nation (1993) přineslo hity jako „All That She Wants“, „The Sign“ nebo „Happy Nation“ a hlavně 23 mil. prodaných kusů. Atakovalo první místo albových hitparád hned ve čtrnácti zemích světa, jednu dobu to bylo dokonce nejlépe se prodávající debutové album všech dob.

Na takovéhle Ace of Base si pamatuje asi většina z Vás (zdroj Wikipedie)

 

Povzbuzeni masivním úspěchem pokračovali v nahrávání dalších hitů („Beautiful Life“, „Cruel Summer“) a koncertovali po celém světě. Jejich desky vycházely pod jiným názvem v Evropě a v USA, a to často i s obměněným seznamem skladeb. Upadající zájem o jejich tvorbu se pokusili oživit vydáním šestnácti největších hitů s názvem Singles of the 90s (v USA vyšlo jako Greatest Hits a obsahovalo pouze dvanáct skladeb). Čtvrté, a zřejmě poslední, řadové album Da Capo (2002) nezaznamenalo ze strany fanoušků téměř žádnou odezvu. Přední britský label Polydor Records dokonce odmítl distribuovat desku v Anglii s jednoduchým odůvodněním: nezájem hudební veřejnosti. Relativně bídné prodeje (cca 450 000 kusů) a v domácím Švédsku až 25. místo v albové hitparádě, to nebylo to, na co byli Ace of Base až doposud zvyklí. Z tohoto důvodu ohlásili následující rok pauzu, jenž trvala až do roku 2006. Od této chvíle už vystupují pouze jako trio, jelikož kapelu opouští Malin Berggren (zpěvačka a zakládající členka).

První koncert po pauze odehráli 15. listopadu 2007 v Jekatěrinburgu. V létě 2008 navštívili řadu zemí v rámci evropského turné – Ukrajinu, Rusko, Dánsko, Norsko nebo Turecko.

Diskografie

Studiová alba

  • Happy Nation (v USA vyšlo pod návem The Sign), 1993
  • The Bridge, 1995
  • Flowers (v USA vyšlo pod návem Cruel Summer), 1998
  • Da Capo, 2002
  • The Golden Ratio, 2010

Kompilace

  • Singles of the 90s (v USA vyšlo pod návem Greatest Hits), 1999

Video

All That She Wants

Happy Nation

Lucky Love

Beautiful Live

Beautiful Morning

…a Ace of Base jak jej můžete vidět a slyšet dnes.

All for You

Fanouškem skupiny se můžete stát na www.facebook.com/aceofbase

Čerpáno z Wikipedie

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *