Harri Ahonen: Treky severní Skandinávie

Skandinávský dům ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou vás srdečně zve na přednášku Harriho Ahonena, finského dobrodruha a fotografa, který se podělí o svou vášeň toulat se krásnou skandinávskou přírodou po svých.

Harri Ahonen se tentokrát zaměří na oblast severního Finska, Norska a Švédska. Představí mimo jiné tamní národní parky, jejich přírodu, ubytování na turistických chatách či možnosti dopravy tam a zpět. Těšit se můžete i na lumíky a pižmoně, soby polární či soby evropské. Máte-li na Sever namířeno, jistě také oceníte rady a tipy na hezké turistické trasy, kam stojí zato vyrazit.

Nebo se můžete jen tak nechat unést do dálek…

Toulat se po pěšinách a obdivovat horské vrcholky se sněhovými čepicemi. Na chvíli usednout na pařez a dotáhnout si tkaničky, přitom poslouchat křik dravce. Dívat se na nebe a pozorovat ptáka, jak krouží kolem slunce. Schovat se před deštěm pod skálu, když chlad začne stoupat po zádech. Zastavit se na břehu horské bystřiny a koukat se, jak voda rychle plyne mezi kameny. Na konci dne vylézt na vrcholek hory, kochat se rudými červánky zapadajícího slunce a poslední kilometr klopýtat za světla baterky zpátky do chaty. Probudit se do jasné záře ranního slunce a znovu se dát na cestu.

Kde: Moravská zemská knihovna (Kounicova 65a, Brno)
Kdy: 2. 3. 2018 od 18:00

Přednáška proběhne v angličtině.

Vstup zdarma

Akce se koná za finanční podpory Magistrátu města Brna.

Related Post

Líbil se vám článek? Budu rád za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *